Zabawa kaligrafią japońską
Warsztaty z cyklu „Co robi artysta?” dla rodzin z dziećmi w spektrum autyzmu
Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
obowiązują zapisy
info: warsztaty skierowane do rodzin z dziećmi w spektrum autyzmu
godz. 12.30: dzieci w wieku 4–6 lat
godz. 15: dzieci w wieku 7–12
czas trwania zajęć: 90 minut
zapisy: przez formularz zgłoszeniowy
informacje: a.zdzieborska@zacheta.art.pl lub tel. 22 556 96 42, zbiórka w holu głównym Zachęty
koszt: 10 zł od osoby
prowadzenie: Anna Owsiany
Na wystawie awangardy japońskiej poznamy twórczość grup artystycznych lat 50. i 60. Inspiracją do naszych działań warsztatowych będą prace artysty Jiro Yoshihary, który nawiązując do tradycyjnej sztuki kaligrafii, tworzył wielkoformatowe obrazy abstrakcyjne.
Będziemy malować tuszem, stworzymy własne symbole graficzne, które umieścimy pod epidiaskopem. Powstaną zmienne, kolorowe, wielkoformatowe abstrakcje - efekt naszych plastycznych eksperymentów.
Warsztaty z cyklu Co robi artysta? skierowane są do rodzin z dziećmi w spektrum autyzmu. W małych grupach zwiedzamy aktualne wystawy, poznajemy dzieła sztuki współczesnej i sami tworzymy swoje prace. Warsztaty prowadzone są przez edukatorów przeszkolonych przez terapeutów Fundacji SYNAPSIS i świadomych potrzeb osób z autyzmem. Odbywają się raz w miesiącu, w soboty, w dwóch grupach wiekowych.
Na warsztaty zapraszamy również rodzeństwo dzieci w spektrum autyzmu, w dowolnym wieku.
-
25.11.2021 – 13.03.2022Między kolektywizmem a indywidualizmem —awangarda japońska w latach 50. i 60. XX wieku
Wystawa prezentuje po raz pierwszy w Polsce awangardową sztukę japońską dwóch historycznych dekad, czasu przełomowych zdarzeń i przemian, w wyniku których wyłoniła się Japonia znana nam dzisiaj. Składa się z dzieł najważniejszych artystów tamtego czasu, rzadko pokazywanych poza Japonią, oraz z dokumentacji ówczesnych ruchów awangardowych.
Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta