Współpraca

Współpraca z Zachętą otwiera wielu firmom możliwość związania swojej marki z otwartą i nowoczesną instytucją kultury oferującą publiczności dostęp do wystaw i projektów najciekawszych współczesnych artystów, polskich i zagranicznych.

Zachęta może pochwalić się zarówno stałą i wierną publicznością, jak i licznymi nagrodami w dziedzinie kultury (w tym Złotym Lwem na 11 Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji), potwierdzającymi najwyższy poziom przygotowywanych przez nas wystaw.

Kontakt:
Zofia Koźniewska, tel. 22 55 69 648,  

Wynajem przestrzeni

Budynek Zachęty jest jednym z najpiękniejszych zabytków Warszawy, dlatego cieszy się stałym zainteresowaniem firm organizujących specjalne wydarzenia.

Gmach jako jeden z nielicznych przetrwał w całości II wojnę światową i do dziś można podziwiać w nim oryginalne wnętrza będące wyjątkową oprawą dla prestiżowych uroczystości. Z powodzeniem organizujemy w Zachęcie firmowe gale jubileuszowe, uroczyste kolacje połączone ze zwiedzaniem wystaw czy bankiety.

Reprezentacyjny, eklektyczny budynek został wzniesiony w 1900 roku; położony w centrum Warszawy w sąsiedztwie Ogrodu Saskiego, Hotelu Sofitel Warsaw Victoria i hotelu Bristol, nieopodal głównego szlaku turystycznego Warszawy — Traktu Królewskiego —doskonałe sprawdza się także podczas konferencji biznesowych i prasowych oraz premier produktów, łącząc znakomitą lokalizację i oryginalną scenerię.

Ze względu na swój statut Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki nie wynajmuje sal na wystawy.

W sprawie wynajmu przestrzeni na przyszły rok prosimy o kontakt mailowy:

Wydarzeniom firmowym, organizowanym w Zachęcie, mogą towarzyszyć projekcje i specjalne oświetlenie fasady budynku. Zgodę na ustawienie sprzętu na terenie przed Zachętą (trawnik, parking, ulica) wydaje Zarząd Dróg Miejskich.

Budynek Zachęty jako jeden z nielicznych przetrwał w całości II Wojnę Światową i do dziś można podziwiać w nim oryginale wnętrza, w tym zabytkową dwutraktową klatkę schodową.

Sala położona na I piętrze, 312 m², 450 miejsc w układzie teatralnym...

Sala położona na I piętrze, 186 m², 200 miejsc w układzie teatralnym...

Sala położone na I piętrze, 124 m², 100 miejsc w układzie teatralnym...

Sala mieści się w nowej części budynku na I piętrze, 252 m², 300 miejsc w układzie teatralnym...

Sala (tzw. Mały Salon) mieści się na parterze galerii, 94,3 m², 70 miejsc w układzie teatralnym...

Sale mieszczą się na parterze galerii

Sala multimedialna, mieści się na parterze galerii. Posiada dodatkowe wejście oraz osobną szatnię. Ma 176 m², 63 miejsca siedzące w układzie teatralnym...

Sala mieści się na parterze galerii, jest częściowo otwarta na hol główny