Tadeusz Dominik

Artyści
111/696

Prace artysty w kolekcji Zachęty

 • Zdjęcie pracy Pejzaż
  PejzażTadeusz Dominik1988
 • Zdjęcie pracy Pejzaż
  PejzażTadeusz Dominik1986
 • Poziome, rozmyte kreski w tle, w odcieniach głównie pastelowych. Na nich skośne, nieco cieńsze, w żywszych kolorach.
  Bez tytułu (Deszcz)Tadeusz Dominik1985
 • Obraz w formacie poziomego prostokąta. Tytułowy pejzaż sprowadzony niemal do abstrakcji. W lewym dolnym rogu beżowy kształt otoczony czerwonymi i pomarańczowymi obłymi formami. Po prawej ciemnobrązowy pas malowany pociągnięciami pędzla w różnych kierunkach
  Pejzaż morskiTadeusz Dominik1985
 • Zdjęcie pracy Bez tytułu
  Bez tytułuTadeusz Dominik1985
 • Zdjęcie pracy Pejzaż XII
  Pejzaż XIITadeusz Dominik1973
 • Zdjęcie pracy Drzewa (Natura)
  Drzewa (Natura)Tadeusz Dominik
Wystawy
 • Grafika do wystawy Co po Cybisie?
  15.09 – 16.12.2018
  Co po Cybisie?

  Przekrojowa wystawa polskiego malarstwa XX i XXI wieku obejmuje szerokie spektrum dzieł wybitnych polskich twórców wpisujących się w kluczowe nurty historii sztuki i aktualne prądy artystyczne. Międzypokoleniowy, problemowy pokaz przypomina starsze oraz przywołuje najnowsze postawy ponad czterdziestu artystów zanurzonych w medium malarstwa. Ekspozycja z jednej strony koncentruje się na najważniejszych, historycznych już dzisiaj pozycjach artystycznych „po Cybisie”. Z drugiej — jej ambicją jest prezentowanie prac ukazujących stan współczesnego malarstwa.  

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • Grafika do wystawy Sztuka w naszym wieku
  12.12.2015 – 31.01.2016
  Sztuka w naszym wieku
  Rafał Dominik i Szymon Żydek oraz kolekcje Zachęty — Narodowej Galerii Sztuki i Fundacji Sztuki Polskiej ING

  Sztuka w naszym wieku to wystawa prac pochodzących z kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING oraz Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • Grafika do wystawy Tadeusz Dominik
  10.01 – 02.02.1969
  Tadeusz Dominik
  Malarstwo

  „Na każdy nowy obraz, na każde dotąd nie widziane płótno Tadeusza Dominika czekam z największym zainteresowaniem” — pisał w 1963 roku Ignacy Witz przy okazji wystawy malarza w Galerii ZPAP na MDM-ie. Jerzy Stajuda w tym samym czasie dzielił się z czytelnikami „Współczesności” refleksją, że zbyt rzadko ma możliwość oglądać obrazy Dominika. Wbrew opiniom komentatorów życia artystycznego wystawy Dominika, począwszy od pierwszej zorganizowanej w CBWA „Zachęta” w 1957 roku, odbywały się regularnie.

  Zachęta Centralne Biuro Wystaw ArtystycznychCBWA
 • Grafika do wystawy Tadeusz Dominik
  18.11 – 05.12.1957
  Tadeusz Dominik

  W listopadzie 1957 roku w Centralnym Biurze Wystaw Artystycznych „Zachęta” została otwarta pierwsza indywidualna wystawa Tadeusza Dominika. Sześć lat wcześniej artysta ukończył studia na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Był uczniem profesora Jana Cybisa. Kształcił się również w pracowni grafiki profesora Wacława Waśkowskiego. W wywiadach, których tak wielu udzielił w ciągu całego swojego życia, często wspominał okres studiów.

  Zachęta Centralne Biuro Wystaw ArtystycznychCBWA