Marcin Maciejowski
Ur. w 1974 roku w Babicach koło Krakowa, mieszka i pracuje w Krakowie.
Malarz, rysownik. W latach 1994-1997 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Po trzecim roku przerwał studia architektoniczne i rozpoczął naukę na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie, dyplom uzyskał w 2001 roku w pracowni plakatu prof. Piotra Kuncego. W latach 1995-2001 współtworzył grupę Ładnie (wraz z Rafałem Bujnowskim i Wilhelmem Sasnalem). Współpracował z tygodnikiem „Przekrój”, wykonując ilustracje prasowe i komiksy. Maluje obrazy będące komentarzami życia codziennego we współczesnej Polsce. Tematy czerpie z gazet, wycina i przemalowuje znalezione tam fotografie. Schematyczne, uproszczone sceny opatruje zaczerpniętymi z gazet podpisami-tytułami. Jego prace, reportaże wydarzeń ważnych i nieważnych, wydobywają drobne absurdy otaczającej rzeczywistości i zachowań jej bohaterów.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
-
12.12.2015 – 31.01.2016Sztuka w naszym wiekuRafał Dominik i Szymon Żydek oraz kolekcje Zachęty — Narodowej Galerii Sztuki i Fundacji Sztuki Polskiej ING
Sztuka w naszym wieku to wystawa prac pochodzących z kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING oraz Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki.
Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta -
18.03 – 15.05.2011Historie ucha
Historie ucha to projekt obejmujący bogaty program wydarzeń – wystawę, program muzyczny, wykłady, spotkania z artystami, warsztaty dla dzieci i dla dorosłych.
Sale wystawowe galerii zamienią się w tętniącą życiem przestrzeń. Prezentowane prace artystów posłużą jako punkt wyjścia dla warsztatów wizualno-muzycznych.
Czy dźwięk można zobaczyć?
Czy muzykę możemy tylko usłyszeć?
Jak osoby niesłyszące poznają i wyrażają dźwięki?
Na te i inne pytania dotykające zagadnień percepcji muzyki, umiejętności poruszania się w świecie pełnym hałasu, nie tylko dźwiękowego, odpowiedzą zaproszeni artyści, muzycy, znawcy. Elementy języka migowego staną się pretekstem do rozmów o inności i sposobach wyrażenia jej językiem plastyki i muzyki.Zachęta Narodowa Galeria SztukiZachęta -
19.12.2009 – 21.02.2010Wszystkie stworzenia duże i małe
Wystawa koncentruje się wyłącznie na problematyce świata zwierzęcego, różnorodnych jego ujęć oraz na rozmaitych sposobach wizualizacji tego zagadnienia w sztuce. Punktem wyjścia jest chęć przekroczenia idei antropocentryzmu, która sytuuje człowieka w centrum świata jako gatunek uprzywilejowany, o najwyższym statusie ontologicznym. Takie stanowisko wydaje się wciąż dominować we współczesnej nauce, a jego konsekwencją jest brak postrzegania innych gatunków/przejawów życia na ziemi w kontekście ich podmiotowości czy przynależnych im praw.
Zachęta Narodowa Galeria SztukiZachęta