Wystawy

 • Grafika do wystawy Co dwie sztuki to nie jedna
  08.02 – 12.04.2020
  Co dwie sztuki to nie jedna

  Jak patrzą na świat artyści, a jak widzą go ich dzieci? Co ich cieszy? Czego się obawiają? Jak wspólnie widzą przyszłość? Zimowe ferie w Zachęcie otworzy pierwsza wspólna wystawa artystów i ich dzieci przygotowana z myślą o innych dzieciach i rodzicach.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • Grafika do wystawy Wideotaśmy
  15.02 – 13.04.2020
  Wideotaśmy
  Wczesna sztuka wideo (1965-1976)

  Wystawa obejmie prace realizowane od drugiej połowy lat 60. do połowy lat 70. XX wieku. „Wideotaśmy. Wczesna sztuka wideo” (1965–1976) to historia najwcześniejszego etapu wideo-artu przedstawiona za pośrednictwem najbardziej podstawowego formatu utożsamianego z tą dziedziną jednokanałowych ruchomych obrazów, zarejestrowanych na taśmach wideo (nośniku magnetycznym). „Ortodoksyjne” i zarazem „wąskie” rozumienie medium w kontekście tej wystawy pomija inne zapisy obrazu, funkcjonujące również jako sztuka wideo, takie jak taśmy filmowe 16mm, 35mm, Super8 czy transmisje.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • Grafika do wystawy Andrzej Krauze
  22.02 – 17.05.2020
  Andrzej Krauze
  Lekcja fruwania

  Lekcja fruwania to wystawa Andrzeja Krauzego, wybitnego polskiego rysownika od prawie czterdziestu lat mieszkającego i tworzącego w Londynie. W Polsce Krauze znany jest przede wszystkim jako twórca satyryczny. Starsi czytelnicy pamiętają jego prace z lat siedemdziesiątych, zamieszczane na łamach „Kultury”.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta