Wystawy

Od 12 do 25 marca odwołane są wszystkie wystawy w Zachęcie i MPZ

 • 09.05 – 19.07.2020
  Monika Sosnowska

  Wystawa Moniki Sosnowskiej w Zachęcie zaprezentuje prace z ostatnich lat oraz nowe prace tworzone w szerokim kontekście architektonicznym, modernistycznym, urbanistycznym, materialnym, technologicznym. Powstają one na styku architektury i rzeźby, łącząc minimalistyczną formę z nierzadko skomplikowanymi rozwiązaniami formalnymi, wpisując się w tradycję przemian rzeźby i konceptualizacji działań artystycznych w sztuce XX wieku.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • 29.08 – 29.11.2020
  17 Międzynarodowa Wystawa Architektury – La Biennale di Venezia
  Trouble in Paradise

  Na problemy ekologiczne, społeczne i polityczne, gospodarcze czy mieszkaniowe architekci zwykli patrzeć z perspektywy miasta, którego mechanizmy rozumieją, potrafią opisać i przeanalizować. Tymczasem kolektyw PROLOG +1 wpisuje się w nurt zapoczątkowany w ostatnich latach, w którym architekci i badacze skupiają się na „wszystkim, co nie jest miastem”.

  Pawilon Polski na Międzynarodowej Wystawie Architektury – La Biennale di VeneziaPawilon Polski na Międzynarodowej Wystawie Architektury – La Biennale di Venezia
 • 24.10.2020 – 10.01.2021
  Zimna rewolucja

  Wystawa podejmuje krytyczną refleksję nad rewolucją, jaka dokonała się w społeczeństwach Europy Środkowo-Wschodniej w latach 50. XX wieku. Głębokie przeobrażenia prowadzące do ustanowienia nowych hierarchii społecznych rozpatrywane są w kontekście ostrego kursu politycznego realizowanego przez ówczesne reżimy socjalistyczne.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta