Paweł Jarodzki

Artyści
212/697

Prace artysty w kolekcji Zachęty

 • Zdjęcie pracy Tylko sztuka Cię nie oszuka
  Tylko sztuka Cię nie oszukaPaweł Jarodzki2006
 • Zdjęcie pracy Kameleon
  KameleonPaweł Jarodzki2006
 • Zdjęcie pracy Akt z Arpem i Duchampem
  Akt z Arpem i DuchampemPaweł Jarodzki2005
 • Zdjęcie pracy Present
  PresentPaweł Jarodzki2000
Wystawy
 • Grafika do wystawy Nieskończony rejestr
  19.09 – 27.09.2015
  Nieskończony rejestr
  Obrazy i ich muzyczne interpretacje

  Pokaz w sali warsztatowej Zachęty stanowi podsumowanie projektu Muzyczne obrazy, w którym przez cały rok szkolny w ramach autorskiego programu nauczania muzyki uczestniczyli uczniowie jednego z warszawskich gimnazjów. Spotkania w Zachęcie stały się okazją do poznania nowych technik instrumentalnych, współczesnych kompozytorów i literatury muzycznej w konfrontacji z historią sztuki i dziełami sztuki współczesnej.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • Grafika do wystawy Wolny strzelec
  04.06 – 04.08.2013
  Wolny strzelec

  Wolny strzelec to osoba o nienormowanym czasie pracy, uczestnicząca w grze rynkowej na innych zasadach  ̶ „wolna od” etatyzmu i „wolna do” wyboru rodzaju i charakteru pracy. Wystawa zderza romantyczny mit artysty (z jego indywidualizmem, geniuszem, aurą wybrańca) z obecną pozycją w (post)kapitalistycznej rzeczywistości.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • Grafika do wystawy Paweł Jarodzki
  12.09 – 18.10.2009
  Paweł Jarodzki
  Najlepsze

  Monograficzna wystawa artysty, który debiutował w latach 80., jako twórca i lider legendarnej już wrocławskiej grupy Luxus. Poza dokumentacją wczesnych prac artysty (głównie rysunków i komiksów) zaprezentujemy obrazy z ostatnich piętnastu lat. Pastisz poetyki pop artu, wykorzystanie szablonów tworzonych na podstawie zdjęć prasowych ale i ornamentów czy roślin, nawiązywanie zarówno do pop-kultury, historii sztuki, polityki, wpadające w ucho prześmiewcze hasła – to tylko niektóre cechy tej inteligentnej i przewrotnej sztuki.              

  Zachęta Narodowa Galeria SztukiZachęta