Janusz Kaczmarski

Artyści
225/701

Prace artysty w kolekcji Zachęty

  • Obraz realistyczny w kwadracie. Na tle beżowej ściany fragment stołu. Na nim pośrodku gazeta i biała rzeźba głowy Lenina w ujęciu en face. Powyżej wisi srebrna lampka.
    Okno drezdeńskieJanusz Kaczmarski1978
  • Zdjęcie pracy Wnętrze 5/43
    Wnętrze 5/43Janusz Kaczmarski1978
  • Obraz realistyczny w kwadracie. W jasnym wnętrzu na pierwszym planie proste krzesło i otwarta walizka z dużą niebieską kulą w środku. W tle otwarte dwuskrzydłowe drzwi.
    Wnętrze z otwartymi drzwiamiJanusz Kaczmarski1978
  • Obraz realistyczny w kwadracie. W pustej jasnej przestrzeni fotel w czerwonym obiciu, na nim zielony krawat. Przed fotelem błękitna kula na podstawce przypominająca globus.
    Czerwony fotelJanusz Kaczmarski1978
  • Obraz realistyczny w kwadracie. Na udrapowanej beżowej tkaninie czarna miska z czerwonym jabłkiem i nożem. Bezpośrednio na tkaninie leżą dwa jabłka: jedno czerwone, drugie czarne.
    Obraz z czarnym jabłkiemJanusz Kaczmarski1977
  • Obraz realistyczny w kwadracie. Wzdłuż dolnej i prawej krawędzi jasna framuga okienna. Pośrodku okna błyszcząca błękitna kula na podstawce przykrytej czerwonym materiałem. Przed podstawką stoi kartka lub obrazek z brązowym kołem na białym tle. Zza podstawk
    Martwa natura z maską pośmiertną W.I. LeninaJanusz Kaczmarski1977
  • Obraz realistyczny w kwadracie. Na tle beżowej ściany fragment stołu. Na nim z lewej gazeta, otwarta książka i biała rzeźba głowy Lenina w ujęciu 3/4. Powyżej wisi srebrna lampka.
    Martwa natura 16/48Janusz Kaczmarski1976
  • Obraz realistyczny w kwadracie. Na tle jasnobłękitnej ściany fragment beżowego stołu. Na nim stojąca tyłem ludzka czaszka, pod nią czarna wstęga. Dalej na stole niewielkie okrągłe lusterko, w którym odbija się część czaszki z prawym oczodołem. Powyżej wisi
    Martwa natura 8/76Janusz Kaczmarski1976
  • Obraz realistyczny, pionowy prostokąt. Na tle czarnej ściany krzesło, na którego oparciu wisi ciemna watowana kurtka, na siedzeniu biały hełm. Obok krzesła zielone kalosze i oparta o nie łopata.
    Martwa natura z waciakiem i hełmemJanusz Kaczmarski1975
  • Obraz realistyczny w kształcie koła zamocowanego w kwadratowej ramie. Na granatowym tle z prawej strony fragment granatowej kurtki, oliwkowozielonego paska i białego hełmu. Nad nimi biegnąca skośnie do lewej górnej krawędzi drewniana listewka.
    Wnętrze z waciakiem i hełmemJanusz Kaczmarski1975
  • Obraz realistyczny, pionowy prostokąt. Na tle czarnej ściany krzesło, na którego oparciu wisi granatowa watowana kurtka z rulonem papieru wystającym z kieszeni kieszeni. Na siedzeniu biały hełm. Zza krzesła wystają trzy metalowe rurki zakończone szpikulcam
    Współczesny rynsztunekJanusz Kaczmarski1975
  • Obraz realistyczny, poziomy prostokąt. Wnętrze w większości przesłonięte beżową zasłoną. Za nią ciemny cień, po prawej zza zasłony wystają fragmenty stojących na podłodze dużych, niezamalowanych lub ustawionych tyłem, obrazów. Przed zasłoną z lewej czarny
    ZasłonaJanusz Kaczmarski1973
  • Obraz w formacie pionowego prostokąta, wąski i wysoki. Przedstawia fragment wnętrza o oliwkowozielonej ścianie. Na pierwszym planie trudne do zidentyfikowania niebieskie i żółte obiekty o skłębionych formach. Mogą to być ubrania rzucone na mebel, a na nich
    Wnętrze XJanusz Kaczmarski1973
  • Obraz realistyczny, pionowy prostokąt. Na tle beżowej ściany biały stołek nakryty czarną tkaniną. Na niej biała rzeźba - głowa Włodzimierza Lenina ukazana z lewego profilu.
    Bez tytułuJanusz Kaczmarski1967
Wystawy
  • Grafika do wystawy PRAWDA PIĘKNO DOBRO
    15.04 – 19.07.2015
    PRAWDA PIĘKNO DOBRO
    Z kolekcji Zachęty

    Najnowsza odsłona kolekcji w kamienicy Raczyńskich przy placu Małachowskiego, niemal naprzeciwko gmachu Zachęty.

    Kamienica Hrabiego RaczyńskiegoKamienica Hrabiego Raczyńskiego
  • Grafika do wystawy Siusiu w torcik
    05.09 – 22.11.2009
    Siusiu w torcik
    Prace ze zbiorów Zachęty Narodowej Galerii Sztuki

    Siusiu w torcik to piąta już prezentacja wyboru prac ze zbiorów Zachęty. Na wystawie zobaczymy rzadko pokazywane lub nigdy dotąd nie prezentowane dzieła. Kurator pokazu – Karol Radziszewski – dokonał ich subiektywnej selekcji oraz reinterpretacji, umieszczając je w nowych, nieraz zaskakujących kontekstach.   

    Zachęta Narodowa Galeria SztukiZachęta