The Russians. A Film about Oleg Videnin

Zachęta / sala kinowa (wejście od ul. Burschego)
wstęp wolny

Pokaz filmu towarzyszący wystawie Rafał Milach. 7 pokoi

The Russians. A Film about Oleg Videnin
reż. Christian Klinger, 52 min
film w języku angielskim

The Russians. A Film about Oleg Videnin to film o fotografiach Olega Videnina, ukazujących nieznany świat tzw. zwykłych Rosjan. Kamera towarzyszy Videninowi na ulicach Briańska, jak również w opuszczonych wioskach i na rosyjskich drogach, dzięki czemu możemy poznać metody pracy fotografa w ciemni, ale także gdy fotografuje ludzi. W film znalazło się również kilka sekwencji wybitnych i poruszających fotografii Olega. 

Oleg Videnin, debiutujący w latach 90. fotograf, znany ze swoich portretów Rosjan. Jego fotografie można zobaczyć w moskiewskim Muzeum Sztuki Współczesnej i Muzeum Sztuk Pięknych. Zdobył wiele nagród, od 2005 jest członkiem agencji PHOTOGRAPHER.RU. 

Christian Klinger (producent i reżyser filmu) jest fotografem i filmowcem mającymna koncie wywiady z artystami, wynalazcami i naukowcami takimi jak Will McBride (amerykański fotograf), Karlheinz Brandenburg (wynalazca MP3) i Thomas Olbricht (kolekcjoner sztuki). Inicjator i kurator różnych festiwali i imprez artystycznych, miał również kilka wystaw własnych prac.

Film The Russians został oficjalnie wybrany do pokazu  w ramach festiwalu The London International Documentary Festival 2012, http://www.lidf.co.uk

sala multimedialna
wejście od ul. Burschego
wstęp wolny

Wydarzenie towarzyszące wystawie
 • 25.02 – 01.04.2012
  Rafał Milach
  7 pokoi

  Rafał Milach przedstawia historie Rosjan, którzy urodzili się jeszcze w ZSSR, ale w dorosłość wchodzili już w putinowskiej Rosji. Jest to opowieść o zwykłych ludziach, ich przyjaciołach, rodzinach oraz o świecie, w którym żyją. W zdjęciach Milacha nie znajdziemy ani skrajności, ani sensacji. Oglądamy codzienne życie przedstawicieli pokolenia trzydziestolatków, którego fotograf był świadkiem na przestrzeni ostatnich sześciu lat.

  Zachęta Narodowa Galeria SztukiZachęta
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
 • 19.10 – 30.11.2023
  BRUDNOPIS / DIRTBOOK
  KRIK KONG
  ZACHĘTA MINUS JEDENZACHĘTA MINUS JEDEN
 • Zdjęcie; kadr przedstawiający pracę z wystawy Ze wszystkich stron.
  02.12 – 03.12.2023
  Emocje zamknięte w kolażu
  Warsztaty dla dorosłych w ramach wystawy Marty Zgierskiej
  Miejsce Projektów ZachętyMPZ
 • ALT: Zdjęcie; kadr przedstawiający kilka prac z wystawy Pejzaż malarstwa polskiego.
  03.12 (ND) 12:15
  Niedzielne oprowadzania po aktualnych wystawach
  (godz. 12:15 i 14:15)
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta