Teatr w podróży
Warsztaty z cyklu „Co robi artysta?” dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu
Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
18 zł (bilet rodzinny – wstęp dla 4 osób, w tym maksymalnie 2 osób dorosłych)
info: warsztaty skierowane do rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu
godz. 12.30 (dzieci w wieku 4–6 lat)
godz. 15 (dzieci w wieku 7–12)
czas trwania zajęć: 90 minut
prowadzenie: Anna Owsiany i Marcin Matuszewski
zapisy: przez formularz zgłoszeniowy
informacje: a.zdzieborska@zacheta.art.pl lub tel. 22 556 96 42
Na wystawie Zmiana ustawienia możemy poznać historię teatru, który podróżował przez całą przedwojenną Polskę. Aktorki i aktorzy teatru Reduta docierali pociągiem w najdalsze zakątki kraju i wystawiali przedstawienia dla tysięcy mieszkańców. Czy dzisiaj taka podróż byłaby możliwa? Podczas warsztatów spróbujemy stworzyć pojazdy, które mogłyby transportować teatr w różne zakątki świata. A może jeszcze dalej?
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Jeśli uczestnicy warsztatów korzystają z systemów AAC niezbędne jest zabranie ze sobą swoich pomocy do komunikacji. Prosimy również, aby rodzice/opiekunowie, zapisując się na warsztaty, poinformowali o potrzebach dziecka. W czasie warsztatów edukator będzie miał do dyspozycji zestaw piktogramów i zdjęć potrzebnych do objaśniania pojęć używanych podczas zajęć.
Przed wizytą w Zachęcie razem z dzieckiem zapoznajcie się z przewodnikami
PRZEWODNIK PRZED WIZYTĄ W ZACHĘCIE (PDF)
PRZEWODNIK PRZED WARSZTATAMI W ZACHĘCIE (PDF)
Na warsztaty zapraszamy również rodzeństwo dzieci ze spektrum autyzmu, w dowolnym wieku.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Uczestnictwo w warsztatach jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu
REGULAMIN WARSZTATÓW (PDF)
Zapraszamy na Facebook do grupy Warsztaty w Zachęcie
Warsztaty z cyklu Co robi artysta? skierowane są do rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu. W małych grupach zwiedzamy aktualne wystawy, poznajemy dzieła sztuki współczesnej i sami tworzymy swoje prace. Warsztaty prowadzone są przez edukatorów przeszkolonych przez terapeutów Fundacji SYNAPSIS i świadomych potrzeb osób z autyzmem. Odbywają się raz w miesiącu, w soboty, w dwóch grupach wiekowych.
-
19.10.2019 – 19.01.2020Zmiana ustawieniaPolska scenografia teatralna i społeczna XX i XXI wieku
Przeglądowa wystawa poświęconą scenografii teatralnej według autoskiej wizji Roberta Rumasa — cenionego artysty wizualnego i scenografa. Kurator wraz z zespołem współpracowników prowadzi widzów przez 100 lat historii, budując narrację wystawy w oparciu o układ problemowo-tematyczny oraz tworząc odniesienia kontekstualne do wcześniejszych i późniejszych zjawisk.
Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta