Sztuka dostępna. Spotkanie dla osób niewidomych na wystawie Sarkisa

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
wstęp wolny, zbiórka w holu głównym, obowiązują zapisy

obowiązują zapisy: tel. 22 556 96 42, e-mail: 
prowadzenie: Maria Szczycińska i Anna Owsiany

Sarkis to artysta wymykający się zaszufladkowaniu. Ormianin urodzony w Turcji, mieszkający we Francji. Z wykształcenia architekt, zadebiutował jako malarz, ale w świecie sztuki zaistniał jako twórca instalacji i kurator. Przedstawiciel sztuki konceptualnej, działający bardzo lokalnie, a jednocześnie międzykulturowo. Do symboli dodaje treści, zaś słowa przedstawia w formach wizualnych. Podczas zwiedzania wystawy Sarkis. Tęcza anioła sprawdzimy, jakie kształty przyjmują słowa, czym jest pojęcie łupu wojennego w kontekście sztuki, a także jak jednocześnie przedstawić przymierze, nadzieję i niepokój.

Nasi wolontariusze mogą odebrać Państwa z przystanku, domu czy wskazanego miejsca w Warszawie. Jeśli istnieje taka potrzeba, prosimy o kontakt: tel. 22 556 96 42, e-mail: 

INFORMACJE O PROGRAMIE SZTUKA DOSTĘPNA 

DOJAZD DO ZACHĘTY

Wydarzenie towarzyszące wystawie
  • 28.11.2017 – 18.02.2018
    Sarkis
    Tęcza anioła

    Wystawa jednego z najważniejszych klasyków sztuki XX i XXI wieku. Sarkis (właśc. Sarkis Zabunyan, ur. 1938 w Stambule) to ormiański artysta konceptualny. Studiował malarstwo i wzornictwo na Uniwersytecie Mimar Sinan w Stambule. Od lat 60. mieszka i pracuje w Paryżu. Był jednym z kilkunastu młodych artystów zaproszonych przez kuratora i krytyka sztuki Haralda Szeemanna do wystawy Live in Your Head: When Attitudes Become Form (Works — Concepts — Processes — Situations — Information) w Kunsthalle Bern (1969), ukazującej nową wizję sztuki współczesnej.

    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
  • 27.01 – 30.01.2025
    Bunt Głuchych. Odnowa
    Zachęta | hol głównyZachęta | hol główny