Niedzielne oprowadzanie tematyczne online
Pocałunek Krystiany Robb-Narbutt

Facebook Zachęty
live stream

LIVE STREAM NA FACEBOOK'U ZACHĘTY

W kolejne niedziele zapraszamy na wirtualne oprowadzania dotyczące dzieł z kolekcji Zachęty, które są prezentowane na wystawie Rzeźba w poszukiwaniu miejsca. W tym cyklu edukatorki i edukatorzy opowiedzą o pracach Krzysztofa Bednarskiego, Jerzego Jarnuszkiewicza, Teresy Murak, Krystiany Robb-Narbutt, Artura Żmijewskiego.

Krystiana Robb-Narbutt tworzyła niezwykle nastrojowe rysunki (przede wszystkim ascetyczne pejzaże, pojedyncze elementy z nich wyekstrahowane — kamień, droga, pole) i charakterystyczne drobne obiekty, w których wykorzystywała znalezione przedmioty, takie jak słodycze, zabawki, figurki pudełka od zapałek. Kompozycje z przedmiotów często zamykała w niewielkich, szklanych gablotkach. Kilka z nich znajduje się w kolekcji Zachęty. Podczas niedzielnego oprowadzania online spotkamy się przy pracy Pocałunek, prezentowanej obecnie na wystawie Rzeźba w poszukiwaniu miejsca. Praca będzie punktem wyjścia do krótkiej opowieści o twórczości niezwykłej artystki.  

prowadzenie: Zuzanna Zasacka

Wydarzenie towarzyszące wystawie
 • 01.02 – 25.04.2021
  Rzeźba w poszukiwaniu miejsca

  Wystawa Rzeźba w poszukiwaniu miejsca to kolejna z cyklu przekrojowych wystaw problemowych w Zachęcie, poświęconych co roku innemu artystycznemu medium. Opowiada o tożsamości rzeźby polskiej ostatnich sześćdziesięciu lat — nie tyle poprzez chronologię aktywności artystycznej, ile poprzez ukazanie istotnych dla jej rozwoju zjawisk i postaw twórczych.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
 • 09.02 (CZW) 18:00
  „Po co nam Kulisiewicz?”
  Oprowadzanie dr Anny Manickiej
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • Marmurowy blat zastawiony buteleczkami z ciemnego szkła. Są różnej wielkości, mają szklane korki i opisane papierowe etykiety.
  11.02 (SOB) 16:00
  SZTUKA DOSTĘPNA X polasense.
  Warsztaty DLA OSÓB NIEWIDOMYCH NA WYSTAWIE „kulisiewicz. lapidarne piękno"
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta