Graficzny warzywnik. Warsztaty z cyklu „Co robi artysta?” dla rodzin z dziećmi z autyzmem

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
18 zł (bilet rodzinny – wstęp dla 4 osób, w tym maksymalnie 2 osób dorosłych)

info: warsztaty skierowane do rodzin z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
godz. 12.30 (dzieci w wieku 4–6 lat)
godz. 15 (dzieci w wieku 7–12)
czas trwania zajęć: 90 minut
prowadzenie:  Anna Owsiany i Zuzanna Zasacka
zapisy: formularz zgłoszeniowy

Graficzny warzywnik

Wystawa Bardzo dobrze i bardzo różnie prezentuje grafiki z kolekcji Zachęty. Podstawą tej techniki jest odbijanie. Na warsztatach rodzinnych zajmiemy się tworzeniem stempli z owoców i warzyw. Będziemy eksperymentować z bardzo dobrze znanymi motywami. Stworzymy wspólną kompozycję i udekorujemy własne papiery pakowe.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Jeśli uczestnicy warsztatów korzystają z systemów AAC niezbędne jest zabranie ze sobą swoich pomocy do komunikacji. Prosimy również, aby rodzice/opiekunowie, zapisując się na warsztaty, poinformowali o potrzebach dziecka. W czasie warsztatów edukator będzie miał do dyspozycji zestaw piktogramów i zdjęć potrzebnych do objaśniania pojęć używanych podczas zajęć.

Przed wizytą w Zachęcie razem z dzieckiem zapoznajcie się z przewodnikami

PRZEWODNIK PRZED WIZYTĄ W ZACHĘCIE (PDF)

PRZEWODNIK PRZED WARSZTATAMI W ZACHĘCIE (PDF)

Na warsztaty zapraszamy również rodzeństwo dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w dowolnym wieku.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Uczestnictwo w warsztatach jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu

REGULAMIN WARSZTATÓW (PDF)

Zapraszamy na Facebook do grupy Warsztaty w Zachęcie

Warsztaty z cyklu Co robi artysta? skierowane są do rodzin z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W małych grupach zwiedzamy aktualne wystawy, poznajemy dzieła sztuki współczesnej i sami tworzymy swoje prace. Warsztaty prowadzone są przez edukatorów przeszkolonych przez terapeutów Fundacji SYNAPSIS i świadomych potrzeb osób z autyzmem. Odbywają się raz w miesiącu, w soboty, w dwóch grupach wiekowych.

Wydarzenie towarzyszące wystawie
  • 09.11.2018 – 20.01.2019
    Bardzo różnie i bardzo dobrze
    Grafiki z kolekcji Zachęty

    Bardzo różnie i bardzo dobrze to wystawa ważnego i od dawna nieeksponowanego fragmentu kolekcji Zachęty. Prace graficzne bowiem są jej najliczniejszym, a jednocześnie najmniej znanym publiczności zbiorem. Pokaz koncentruje się na okresie wyznaczonym przez daty dwóch ważnych wystaw zorganizowanych przez CBWA — I Ogólnopolskiej Wystawy Grafiki Artystycznej i Rysunku w 1956 roku oraz Grafiki w Polsce Ludowej w roku 1971. To oczywiście umowna cezura, wyznaczająca jednak czas, kiedy polska grafika święciła triumfy.

     

     

     

    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
  • 14.04 (WT) 17:30
    Filozofia w Zachęcie!
    Gilles Deleuze i myślenie kłączem
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 16.04 (CZW) 12:15
    Czwartkowe oprowadzania po aktualnych wystawach
    (godz. 12:15 i 17:30)
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 16.04 (CZW) 18:00
    Teatr 21: dokumenatcja performansu PokaZ 
    Zachęta | sala kinowa (wejście od ul. Burschego, schodami w dół)Zachęta | sala kinowa (wejście od ul. Burschego, schodami w dół)
  • 17.04 (PT) 10:30
    Spotkanie warsztatowe z Karoliną Wiktor i projektantami ortez dla osób z niepełnosprawnościami neurologicznymi
    Karolina Wiktor. Kartografia macierzyństwa
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 18.04 (SOB) 12:30
    Zajęcia ruchowe dla rodzin z dziećmi (12:30 i 14:30)
    Karolina Wiktor. Kartografia macierzyństwa
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • zdjęcie w przestrzeni wystawy, rozmazana postać pochylająca się nad instalacją
    18.04 (SOB) 14:15
    Saturday ArtWalk
    Guided tour in English
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 19.04 (ND) 10:45
    Joga w Zachęcie
    Zachęta | Hol GłównyZachęta | Hol Główny
  • 19.04 (ND) 12:15
    Niedzielne oprowadzania po aktualnych wystawach
    (godz. 12:15 i 14:15)
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 19.04 (ND) 13:15
    Oglądamy razem wystawę!
    Oprowadzanie dla osób, dla których polski nie jest pierwszym językiem
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 19.04 (ND) 15:00
    Warsztaty rozwojowo-terapeutyczne z elementem wykładowym
    Karolina Wiktor. Kartografia macierzyństwa
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 21.04 – 22.04.2026
    Sztuka Edukacji. Uczymy się od was. Radom | Orońsko
    Konferencja dla osób edukatorskich
    Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, ul. Traugutta 31/33, RadomŁaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, ul. Traugutta 31/33, Radom
  • 21.04 (WT) 16:00
    Migration Cartography
    Open workshop for adults in English
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta