Edukacja

Szkolenie dla nauczycieli z Warszawy (4-5 marca 2016)

Książki pisane obrazami

  • terminy: 4 i 5 marca (piątek, sobota)
  • zgłoszenia: poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń
  • informacje: Dział Edukacji Zachęty, Anna Zdzieborska, tel. 22 556 96 42, a.zdzieborska@zacheta.art.pl
  • uwaga: liczba miejsc ograniczona

Szkolenie Książki pisane obrazami towarzyszy wystawie Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci, w ramach której zaprezentowane zostaną w Zachęcie prace 14 ilustratorów i projektantów graficznych. Są wśród nich ci  już rozpoznawalni w kraju i na świecie, zdobywcy międzynarodowych  i krajowych nagród oraz ci, w których dostrzegamy potencjał i liczymy na ich dalszy rozwój. Dzięki nim powstają książki, będące dla dzieci pierwszym kontaktem ze sztuką.

PROGRAM SZKOLENIA

4 marca (piątek), godz. 17-19

Oprowadzanie kuratorskie Magdy Kłos-Podsiadło

5 marca (sobota), godz. 9-15

Książki pisane obrazami. Rola książek obrazkowych i obrazowych w rozwijaniu kompetencji czytelniczych małego dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Prowadzenie: Małgorzata Swędrowska

PRZEJDŹ DO FORMULARZA ZAPISÓW

W programie:

Rola ilustracji, rola obrazu w książce dla dzieci.
Nowy sposób przeżywania książek — czytanie obrazów.
Książka jako pretekst do zabawy, refleksji i działania.
- Pomysły na zabawy z konkretnych książek, które można dowolnie modyfikować do innych pozycji literackich.
- Budowanie dobrego klimatu w grupie dzieci poprzez obcowanie z książkami.
- Inspiracje i refleksje wokół nowego kanonu lektur szkolnych.

Małgorzata Swędrowska — czynny nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego (17 lat praktyki), wykłada na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, trenerka PSPiA KLANZA (warsztaty dla nauczycieli i rodziców), animatorka warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym.

Magda Kłos-Podsiadło — wydawczyni książek dla dzieci i młodzieży, założycielka wydawnictwa Wytwórnia. Odkrywca i promotorka talentów wśród najmłodszego pokolenia grafików i ilustratorów polskich, których wydane w Wytwórni książki zdobywają wiele krajowych i międzynarodowych nagród. W 2012 roku zasiadała w międzynarodowym jury konkursu dla ilustratorów Bologna Illustrators Exhibition. W 2014 prowadziła warsztaty dla ilustratorów na zaproszenie Itabashi Art Museum w Tokio. 

PRZEJDŹ DO WYSTAWY TU CZY TAM?


20/63