Audiodeskrypcja: Konstanty Brzeski. Władza diabła
audiodeskrypcja

Data powstania: 07.05.2020

Audiodeskrypcja: Konstanty Brzeski, Władza diabła, 2017, film
skrypt i nagranie audiodeskrypcji: Maria Szczycińska.


Zadanie dla publiczności!

Jak już wiecie Konstanty Brzeski jest niestrudzonym opowiadaczem historii, które jednocześnie ilustruje. Jeśli lubicie snuć historie, poproście, żeby ktoś Was nagrał. Posłuchajcie potem swoich opowieści, a może ułożycie je w cały cykl?

Czy Wasze mieszkanie może być fascynującym miejscem rozgrywania się akcji? A przedmioty, które lubicie, albo których używacie mogą zmienić swoją funkcję, urosnąć w Waszej wyobraźni, zmniejszyć się lub przeobrazić? Posłuchajcie jak, inspirując się ulubioną grą komputerową, Tytus i Kinga zrobili na wystawie przestrzeń do zabawy i gry. (kliknij tutaj)

A może w waszych historiach pojawiają się jakieś niezwykłe postaci? Posłuchaj opowieści Tymona dotyczących stworzenia świata. Czy zaprosisz te stwory do swojego świata? A może stworzysz własne? (kliknij tutaj)

„Artyści” Tymona Rogalskiego:

Portrety narysowane przez Tymona zostały oprawione i powieszone w galerii tak, że skojarzyły nam się z ciągiem równych cząstek czekolady. W dawnych czasach tabliczki czekolady często miały na opakowaniach portrety jakiś znanych osób. Teraz chyba najwięcej imion mają batoniki i wafelki, mamy m.in: Danusie, Pawełki, Grześki... Spróbujmy sobie wyobrazić jednak, że każda z cząstek czekolady ma inny smak. Możemy jedząc po jednej cząsteczce każdego dnia, przegryzać z nią coś innego. Może świeżą truskawkę, może listek mięty, może ryżowego chrupka? Tak stworzymy całą galerię smaków. Czy mamy pomysł z kim nam się te smaki kojarzą? Może z kimś kto ostatnio kupił nam owoce, a może z kimś kto lubi pić ziółka? Każdy na pewno czymś się wyróżnia. Może warto tym smakom nadać imiona.

Imionami, z kolei, można bawić się na wiele sposobów, a rozkładając na literki, budować z nich nowe wyrazy, albo niestworzone historie. Sprawdź naszą propozycję, inspirowaną inną pracą, którą Tymon współtworzył „W poszukiwaniu straconego czasu”. (kliknij tutaj)

Powiązana wystawa

  • 08.02 – 30.04.2020
    Co dwie sztuki to nie jedna

    Jak patrzą na świat artyści, a jak widzą go ich dzieci? Co ich cieszy? Czego się obawiają? Jak wspólnie widzą przyszłość? Zimowe ferie w Zachęcie otworzy pierwsza wspólna wystawa artystów i ich dzieci przygotowana z myślą o innych dzieciach i rodzicach.

    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
Zobacz także
  • audiodeskrypcja
    Audiodeskrypcja budynku Zachęty: Zachęta na zewnątrz
  • audiodeskrypcja
    Audiodeskrypcja budynku Zachęty: Portyk Zachęty
  • audiodeskrypcja
    Audiodeskrypcja budynku Zachęty: Fasada
  • audiodeskrypcja
    Audiodeskrypcja: Wejścia do budynku
  • audiodeskrypcja
    Audiodeskrypcja budynku Zachęty: Szatnia w podziemiach
  • audiodeskrypcja
    Audiodeskrypcja budynku Zachęty: Hol wejściowy
  • audiodeskrypcja
    Audiodeskrypcja budynku Zachęty: Mały Salon
  • audiodeskrypcja
    Audiodeskrypcja budynku Zachęty: Hol wejściowy i rozkład pomieszczeń
  • audiodeskrypcja
    Audiodeskrypcja budynku Zachęty: Hol wejściowy i klatka schodowa
  • audiodeskrypcja
    Audiodeskrypcja budynku Zachęty: Pod łukiem