Tymek Borowski

ur. w 1984 w Warszawie, gdzie mieszka i pracuje. W latach 2005–2009 studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Leona Tarasewicza (dyplom 2009). Używa mediów cyfrowych i tradycyjnych, zajmuje się sztuką i projektowaniem. Tworzy wspólne projekty z Pawłem Śliwińskim oraz Pawłem Sysiakiem.

Wystawy
 • Grafika do wystawy Postęp i higiena
  29.11.2014 – 15.02.2015
  Postęp i higiena

  Prezentowana w Zachęcie wystawa „Postęp i higiena” poświęcona jest pułapkom modernizacji w kontekście wspólnej dla sztuki i nauki początków XX wieku idealistycznej wiary w postęp i możliwość „ulepszania”. Pomyślana została jako esej, który krytycznie analizuje związek idei modernizmu z takimi zjawiskami jak inżynieria genetyczna, eugenika czy badania nad czystością rasy, zwracając jednocześnie uwagę na ich wpływ na współczesny świat.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • Grafika do wystawy SPOJRZENIA 2013
  14.09 – 07.11.2013
  SPOJRZENIA 2013
  Nagroda Fundacji Deutsche Bank

  Po raz szósty Fundacja Deutsche Bank, Deutsche Bank Polska i Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki zapraszają na wystawę konkursową Spojrzenia 2013 — Nagroda Fundacji Deutsche Bank, prezentującą najciekawszych młodych, lecz uznanych już artystów polskich. Inaczej niż w poprzednich edycjach finalistów jest pięciu, a wszystkie prace na wystawie to pokazy premierowe.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • Grafika do wystawy Jestem prawie na każdej wystawie
  10.12.2011 – 12.02.2012
  Jestem prawie na każdej wystawie

  Jestem prawie na każdej wystawie to projekt o publiczności, dla publiczności, tworzony również przez publiczność. Ankieta stworzona w współpracy z socjolożką Joanną Erbel, przeprowadzona wśród widzów Zachęty, zbadała, jak postrzegana jest galeria, wystawy i pracujący w niej ludzie. Sale Zachęty stały się przestrzenią wymiany myśli – zarówno w sposób „tradycyjny” (dzieła sztuki, wykłady, dyskusje), jak i  interaktywny (warsztaty, interwencje, perfomanse). Wystawa ujawnia mechanizmy pracy galerii, pokazuje procesy zachodzące podczas przygotowywania i w czasie trwania wystawy.

  Zachęta Narodowa Galeria SztukiZachęta