Jarosław Kozakiewicz
Ur. w 1961 roku w Białymstoku, mieszka i pracuje w Warszawie.
Rzeźbiarz, twórca projektów architektonicznych. W latach 1981-1985 studiował na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP, w latach 1985-1989 kontynuował edukację w The Cooper Union for Advancement of Science and Art w Nowym Jorku. W 1989 roku powrócił do Warszawy i obronił dyplom, został wykładowcą warszawskiej akademii, w 1997 roku uzyskał stopień doktora. W 2006 roku reprezentował Polskę na X Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji, na której pokazał swój projekt Transfer. Zainteresowania artysty oscylują wokół takich zagadnień, jak kosmologia i holizm, relacje człowieka i jego otoczenia, ekologia. Projektuje wiele utopijnych rozwiązań architektonicznych i architektoniczno-rzeźbiarskich, często jednak dzięki współpracy z architektami projekty stają się możliwe do realizacji. Zależy mu na możliwie jak największej integracji budowanej konstrukcji z otoczeniem oraz na gospodarowaniu przestrzenią tak, by była jak najbardziej przyjazna dla człowieka.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
-
09.05 – 06.08.2017Jarosław KozakiewiczZawrót głowy
Jarosław Kozakiewicz jest artystą, którego dzieła sytuują się na pograniczu rzeźby, nauki i architektury. Od prawie trzech dekad w centrum jego praktyki artystycznej znajduje się nieodmiennie ludzkie ciało. W rzeźbach, działaniach typu environment, schematach architektonicznych i projektach kształtowania krajobrazu realizowanych w Polsce i Europie, Kozakiewicz łączy je z otaczającym światem.
Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta -
06.10 – 27.11.2016Krzysztof Wodiczko i Jarosław KozakiewiczRozbrojenie kultury. Projekt Instytutu Rozbrojenia Kultury i Zniesienia Wojen im. Józefa Rotblata
Rozbrojenie kultury to projekt, którego celem jest z ainicjowanie debaty nad potrzebą przeformułowania sposobów myślenia o historii i pamięci. Krzysztof Wodiczko i Jarosław Kozakiewicz proponują opracowanie idei Instytutu Rozbrojenia Kultury i Zniesienia Wojen im. Józefa Rotblata — miejsca stanowiącego symboliczne wyzwanie dla podtrzymywanej w zbiorowej pamięci kultury wojny.
Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta -
09.03 – 15.04.2007Jarosław KozakiewiczTransferZachęta Narodowa Galeria SztukiZachęta