Honza Zamojski

ur. 1981 w Poznaniu. Mieszka i pracuje tamże. W latach 2002–2008 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Prowadzi wydawnictwo MORAVA moravabooks.com. Jest autorem rysunków, filmów wideo, obiektów przestrzennych, w tym ready mades.

Wystawy
 • Grafika do wystawy Robert Maciejuk, Honza Zamojski
  30.11.2013 – 16.02.2014
  Robert Maciejuk, Honza Zamojski
  Góra i dół

  Wystawa Roberta Maciejuka i Honzy Zamojskiego Góra i dół jest kulminacyjnym punktem ich wieloletniej współpracy i przyjaźni. Ostatnio wspólnie zrobili książkę Wazony, Honza był też dwukrotnie kuratorem wystaw Roberta w Galerii Starter. W Zachęcie po raz pierwszy ich prace złożą się na jedną wystawę.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • Grafika do wystawy SPOJRZENIA 2011
  20.09 – 13.11.2011
  SPOJRZENIA 2011
  Nagroda Fundacji Deutsche Bank

  Konkurs Spojrzenia – Nagroda Fundacji Deutsche Bank, odbywający się co dwa lata, to prestiżowy projekt wspierający rozwój młodej sztuki polskiej. Dzięki tej inicjatywie możliwe jest wypromowanie w Polsce i za granicą najlepszych twórców młodego pokolenia oraz uhonorowanie najciekawszych postaw artystycznych. Laureatów wyłania międzynarodowe jury.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • Grafika do wystawy Letni nieletni
  29.06 – 29.08.2010
  Letni nieletni
  Młodzież w sztuce współczesnej

  Letni nieletni to wystawa o młodzieży. O tym szczególnym okresie w życiu człowieka, kiedy intensywnie kształtuje się osobowość, budzą się uczucia i namiętności; kiedy otaczająca rzeczywistość przestaje być jednoznaczna, a zaczyna intensywnie migotać wielością barw, zjawisk, pomysłów… Młodość to czas silnych starć – potrzeba wolności jest równie mocna co potrzeba wsparcia, a od wielkich przygód tylko krok do wielkich kłopotów. Unikając grubych kresek i linii podziału wystawa Letni nieletni prezentuje różnorodny obraz młodzieży we współczesnej sztuce polskiej.

  Zachęta Narodowa Galeria SztukiZachęta