Anna Molska

Ur. w 1983 roku w Prudniku, mieszka i pracuje w Warszawie.

Autorka filmów. W latach 2003-2008 studiowała na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie, gdzie obroniła dyplom w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego. Dwukrotnie znalazła się wśród zwycięzców konkursu „Samsung Art Master” – w 2003 roku otrzymała wyróżnienie, a w 2004 roku – II nagrodę. W 2009 roku została nominowana do Nagrody Deutsche Banku „Spojrzenia”. Była najmłodszą uczestniczką V Biennale Sztuki w Berlinie. Współpracuje z Fundacją Galerii Foksal w Warszawie. W swoich pracach odwołuje się do tradycji modernistycznych i PRL-owskich. Nie podejmuje jednej i konkretnej problematyki, w jej działaniach przewija się wiele zagadnień, m.in. relacji ciała człowieka i obiektów geometrycznych, a także kwestie społeczno-polityczne. 

Artyści
379/701

Prace artystki w kolekcji Zachęty

  • Zdjęcie pracy Platforma
    PlatformaAnna Molska2016
  • Zdjęcie pracy Szósty kontynent
    Szósty kontynentAnna Molska2012
  • Zdjęcie pracy Ukończono
    UkończonoWojciech Bąkowski, Anna Molska2009
Wystawy
  • Grafika do wystawy Mapa. Migracje artystyczne a zimna wojna
    30.11.2013 – 09.02.2014
    Mapa. Migracje artystyczne a zimna wojna

    Wystawa prezentuje dynamiczną mapę świata sztuki po drugiej wojnie światowej – w świetle europejskich i pozaeuropejskich podróży artystycznych polskich twórców i krytyków sztuki. Zaznaczone są na niej punkty i wektory owych wypraw, ale także to, w jaki sposób – pomimo żelaznej kurtyny i polityki izolacji – dokonywała się wówczas wymiana wiedzy i przepływ inspiracji. Wspomniane w podtytule migracje dotyczą nie tylko samych artystów, ich oficjalnych i półoficjalnych podróży, lecz obejmują również fenomen podróżujących dzieł i wędrujących idei.

    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • Grafika do wystawy Choreografia ciał
    18.06 – 14.08.2011
    Choreografia ciał

    Wystawa Choreografia ciał odnosi się do związków sztuk wizualnych z choreografią i tańcem, tworzenia przez współczesnych artystów różnorodnych układów choreograficznych, mniej lub bardziej tanecznych czy dynamicznych, czasem opartych jedynie na minimalnym ruchu lub geście.

    Zachęta Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • Grafika do wystawy Historie ucha
    18.03 – 15.05.2011
    Historie ucha

    Historie ucha to projekt obejmujący bogaty program wydarzeń – wystawę, program muzyczny, wykłady, spotkania z artystami, warsztaty dla dzieci i dla dorosłych.
    Sale wystawowe galerii zamienią się w tętniącą życiem przestrzeń. Prezentowane prace artystów posłużą jako punkt wyjścia dla warsztatów wizualno-muzycznych.
    Czy dźwięk można zobaczyć?
    Czy muzykę możemy tylko usłyszeć?
    Jak osoby niesłyszące poznają i wyrażają dźwięki?
    Na te i inne pytania dotykające zagadnień percepcji muzyki, umiejętności poruszania się w świecie pełnym hałasu, nie tylko dźwiękowego, odpowiedzą zaproszeni artyści, muzycy, znawcy. Elementy języka migowego staną się pretekstem do rozmów o inności i sposobach wyrażenia jej językiem plastyki i muzyki.

    Zachęta Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • Grafika do wystawy SPOJRZENIA 2009
    19.09 – 15.11.2009
    SPOJRZENIA 2009
    Nagroda Fundacji Deutsche Bank

    To już IV edycja odbywającego się raz na dwa lata konkursu Spojrzenia 2009 — Nagroda Fundacji Deutsche Bank na najbardziej interesujących twórców młodej polskiej sceny artystycznej. Wystawa jest prezentacją siedmiu artystów nominowanych do nagrody, uhonorowaniem ich działalności artystycznej, która w ciągu ostatnich dwóch lat przyciągnęła szczególną uwagę krytyków i kuratorów.

    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 28.09 – 11.11.2007
    Warianty
    Pracownia Kowalskiego 2006/2007
    Zachęta Narodowa Galeria SztukiZachęta