spotkanie z Leszkiem Golcem

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
wstęp wolny

Spotkanie z Leszkiem Golcem w ramach Koła Miłośników Sztuki towarzyszące wystawie Wszystkie stworzenia duże i małe

WWW.PETA2.COM

Leszek Golec przedstawi specjalnie przygotowany na tę okazję performance, po którym będzie czas na dyskusję i pytania.

Leszek Golec (urodzony w 1959 w Świebodzicach) fotograf, zajmuje się także instalacją i rzeźbą. Jest kuratorem wystaw w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, gdzie pracuje od 1985. W latach 1985–1989 studiował w Wyższym Studium Fotografii w Warszawie. Od 1988 roku jest członkiem ZPAF. W latach 80. i 90. związany był z łódzkim nurtem o proweniencji neoawangardowej, skupionym wokół Galerii Wschodniej. Od 1996 roku działa w duecie artystycznym wraz ze swoją żoną Tatianą Czekalską.

Wydarzenie towarzyszące wystawie
 • 19.12.2009 – 21.02.2010
  Wszystkie stworzenia duże i małe

  Wystawa koncentruje się wyłącznie na problematyce świata zwierzęcego, różnorodnych jego ujęć oraz na rozmaitych sposobach wizualizacji tego zagadnienia w sztuce. Punktem wyjścia jest chęć przekroczenia idei antropocentryzmu, która sytuuje człowieka w centrum świata jako gatunek uprzywilejowany, o najwyższym statusie ontologicznym. Takie stanowisko wydaje się wciąż dominować we współczesnej nauce, a jego konsekwencją jest brak postrzegania innych gatunków/przejawów życia na ziemi w kontekście ich podmiotowości czy przynależnych im praw.          

  Zachęta Narodowa Galeria SztukiZachęta
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
 • 21.03 (WT) 18:00
  Porozmawiajmy o psach
  Spotkanie z Piotrem Antonowem i Moniką Chlebek na jej wystawie w MPZ
  Miejsce Projektów ZachętyMPZ
 • Zdjęcie, grupa około dwudziestu osób zbiera się wokół kobiety stojącej na tle ściany z miniaturowymi obrazkami oprawionymi w białe ramki zawieszonymi w poziomej linii. Kobieta ubrana jest na czarno, nad nią unosi się czerwony balon w kształcie gwiazdki.
  23.03 (CZW) 18:00
  ZACHĘTA MIGA!
  OPROWADZANIE PJM z tłumaczeniem w języku polskim PO wystawie STASYS EIDRIGEVIČIUS !REAKCJE
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • Zdjęcie, kobieta w płaszczu w kratkę i czerwonym szaliku trzyma na rękach średniej wielkości pieska o rudej, krótkiej sierści przypominającego rasę jamnika. Druga kobieta ubrana na czarno głaszczę go.
  25.03 (SOB) 12:30
  Sztuka dostępna
  SPOTKANIE DLA OSÓB NIEWIDOMYCH NA WYSTAWIE MONIKI CHLEBEK „CLOSE UP"
  Miejsce Projektów ZachętyMPZ