Niedzielne oprowadzanie tematyczne online
Ciało nieidealne

Facebook Zachęty
live stream

LIVE STREAM NA FACEBOOK'U ZACHĘTY

Antyczna rzeźba — grecka i rzymska, ale często też monumentalna rzeźba pomnikowa — zakodowały nam w głowach obraz ludzkiego ciała jako doskonale zbudowanego, perfekcyjnego. Na wystawie Rzeźba w poszukiwaniu miejsca temat ten, potraktowany zgoła inaczej, powraca w kilku, niekiedy nieoczywistych, miejscach. Podczas niedzielnego spotkania skupimy się na obecności ciała nie zawsze doskonałego. Na wątkach niesprawności ciała, na jego niekompletności, przemijaniu, odchodzeniu. Przyjrzymy się głównie pracom zebranym w sali zatytułowanej Człowiek.

prowadzenie: Marcin Matuszewski

Wydarzenie towarzyszące wystawie
 • 01.02 – 25.04.2021
  Rzeźba w poszukiwaniu miejsca

  Wystawa Rzeźba w poszukiwaniu miejsca to kolejna z cyklu przekrojowych wystaw problemowych w Zachęcie, poświęconych co roku innemu artystycznemu medium. Opowiada o tożsamości rzeźby polskiej ostatnich sześćdziesięciu lat — nie tyle poprzez chronologię aktywności artystycznej, ile poprzez ukazanie istotnych dla jej rozwoju zjawisk i postaw twórczych.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
 • 09.02 (CZW) 18:00
  „Po co nam Kulisiewicz?”
  Oprowadzanie dr Anny Manickiej
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • Marmurowy blat zastawiony buteleczkami z ciemnego szkła. Są różnej wielkości, mają szklane korki i opisane papierowe etykiety.
  11.02 (SOB) 16:00
  SZTUKA DOSTĘPNA X polasense.
  Warsztaty DLA OSÓB NIEWIDOMYCH NA WYSTAWIE „kulisiewicz. lapidarne piękno"
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta