Niedzielne oprowadzanie tematyczne online
Zieleń utrwalona. Teresa Murak na wystawie „Rzeźba w poszukiwaniu miejsca”

Facebook Zachęty
live stream

W kolejne niedziele zapraszamy na wirtualne oprowadzania dotyczące dzieł z kolekcji Zachęty, które są prezentowane na wystawie Rzeźba w poszukiwaniu miejsca. W tym cyklu edukatorki i edukatorzy opowiedzą o pracach Krzysztofa Bednarskiego, Jerzego Jarnuszkiewicza, Teresy Murak, Krystiany Robb-Narbutt,  Artura Żmijewskiego.

W 2016 roku w Zachęcie prezentowana była monograficzna wystawa Teresy Murak. W kolekcji Zachęty znajduje się kilka dzieł artystki, a jedno z nich – Forma (1975) – jest prezentowane na wystawie Rzeźba w poszukiwaniu miejsca. Podczas spotkania  przedpremierowo zajrzymy na wystawę, ale nie skupimy się wyłącznie na tej jednej pracy, lecz na szerszym kontekście sztuki ziemi i performatywnych, często efemerycznych działaniach Teresy Murak.

prowadzenie: Marcin Matuszewski

Wydarzenie towarzyszące wystawie
 • 01.02 – 25.04.2021
  Rzeźba w poszukiwaniu miejsca

  Wystawa Rzeźba w poszukiwaniu miejsca to kolejna z cyklu przekrojowych wystaw problemowych w Zachęcie, poświęconych co roku innemu artystycznemu medium. Opowiada o tożsamości rzeźby polskiej ostatnich sześćdziesięciu lat — nie tyle poprzez chronologię aktywności artystycznej, ile poprzez ukazanie istotnych dla jej rozwoju zjawisk i postaw twórczych.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
 • 12.10 (CZW) 12:00
  Malarstwo enkaustyczne z Krzysztofem Gliszczyńskim
  Warsztaty dla studentów w ramach wystawy „Barwa i farba”
  Zachęta / sala warsztatowa (wejście przez hol główny)Zachęta / sala warsztatowa (wejście przez hol główny)