Instrukcja obsługi wystawy. Warsztaty dla dorosłych na wystawie „Tango na 16 metrach kwadratowych”
Małe mieszkania, wielkie pomysły

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
brak wolnych miejsc

Centralny punkt wystawy inspirowanej oskarowym Tangiem Zbigniewa Rybczyńskiego stanowi interesująca instalacja, która zaprasza nas, widzów — a jednocześnie mieszkańców rozmaitych M — do refleksji nad tym, jak aranżowaliśmy i aranżujemy przestrzeń mieszkaniową w sytuacji niedoboru. Życie na ograniczonej powierzchni pociąga za sobą pomysłowe praktyki oraz rozwiązania, których symbolem stała się meblościanka, czyli system mebli kasetonowych zaprojektowany w latach 60. przez małżeństwo Kowalskich.

Podczas sobotnich warsztatów przyjrzymy się popularnym koncepcjom wnętrzarskim aplikowanym w małych mieszkaniach, po czym sami zmierzymy się z wyzwaniem zaprojektowania przestrzeni wielofunkcyjnej oraz przekształcalnej.

prowadzenie: Marta Artyfikiewicz

Wydarzenie towarzyszące wystawie
 • 14.07 – 14.10.2018
  Tango na 16 metrach kwadratowych

  Tango na 16 metrach kwadratowych to wystawa o swego rodzaju mieszkaniowej gimnastyce —błyskotliwej i dobrze zaplanowanej choreografii, a jednocześnie prawdziwie akrobatycznym wyczynie. Dokumentuje pomysłowość, jaką trzeba się wykazać w poszukiwaniu architektonicznych rozwiązań w warunkach mieszkaniowego, metrażowego i materialnego deficytu.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
 • 12.10 (CZW) 12:00
  Malarstwo enkaustyczne z Krzysztofem Gliszczyńskim
  Warsztaty dla studentów w ramach wystawy „Barwa i farba”
  Zachęta / sala warsztatowa (wejście przez hol główny)Zachęta / sala warsztatowa (wejście przez hol główny)