Cally Spooner. Sztuczne łzy i outsourcing | 4 dniowe warsztaty | godz.18–21

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
brak wolnych miejsc

1–4.08 (wtorek, środa, czwartek, piątek), godz. 18–21
Czterodniowe warsztaty dla zamkniętej grupy.
wstęp w cenie biletu

5 sierpnia, o godz.18 zapraszmy na wykład o metodzie Stanisławskiego z wprowadzeniem do warsztatów.
wstęp wolny

Cally Spooner jest pisarką, autorką instalacji filmowych, projekcji na żywo, choreografii, odczytów i scenariuszy. W swoich działaniach odnosi się do książek, traktatów teoretycznych, filmów, muzyki pop.

W ramach projektu Sztuczne łzy i outsourcing instruktorka metody Stanisławskiego Małgorzata Lipmann poprowadzi sesję nauki płaczu na żądanie dla ludzi związanych z biznesem. Punktem wyjścia projektu jest konstatacja, że praca i kwestie z nią związane z obszaru polityki społecznej przeniosły się do świata spekulacji finansowych. Opracowana z myślą o aktorach metoda Stanisławskiego ma celu pogłębienie gry na scenie teatralnej czy przed kamerą poprzez dochodzenie do emocjonalnej prawdy, czerpanie z osobistych doświadczeń występujących. Praca tą metodą wymaga intymnej i bezpiecznej atmosfery, dlatego w czasie trwania sesji nauki płaczu dolne sale Zachęty zostaną zamknięte.

Małgorzata Lipmann — aktorka, m.in. Teatru Capitol w Warszawie, Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie i Instytutu Lee Strasberga w Nowym Jorku. Pracuje w Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Aktorskim. Jej metoda pracy oparta jest na metodzie Lee Strasberga, wywodzącej się z systemu Konstantego Stanisławskiego.

Uczestnicy warsztatów poznają elementy metod aktorskich dających narzędzia przydatne w życiu codziennym i zawodowym. Korzystają z nich gwiazdy Hollywood, ale nasze życie także bywa sceną — występujemy przed różnego rodzaju publicznością: rodziną, pracodawcą, klientem, pracownikami, uczniami itp. W każdej sytuacji pomocna będzie świadomość własnego ciała i harmonia z nim, ze swoim oddechem, głosem, emocjami, zmysłami i wyobraźnią. Uczestnicy będą wykonywać ćwiczenia wykorzystujące relaksację, pamięć sensoryczną i pamięć emocjonalną, które pomagają poprzez zmysły dotrzeć do podświadomości, wyobraźni i źródeł naszych emocji.
 

Wydarzenie współfinansowane ze środków m.st. Warszawy:
warszawa

Wydarzenie towarzyszące wystawie
  • 07.07 – 27.08.2017
    Lepsza ja

    Wystawa Lepsza ja jest refleksją na temat współczesnej kultury indywidualizmu, jej przyczyn, efektów i skutków ubocznych. Składa się z działań, performansów, treningów i warsztatów z udziałem publiczności, a jej przestrzeń stanie się sceną, siłownią, salą do jogi i gabinetem terapeutycznym oraz miejscem rozmowy. Sale galerii nie będą służyć prezentacji obiektów sztuki, wypełnią je ludzie i działania.

    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
  • zdjęcie, zbiór porcelanowych figurek na półce
    26.04 (PT) 17:00
    Ukryte znaczenia przedmiotów
    Warsztaty dla dorosłych z kolażu przestrzennego z Justyną Smoleń
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 27.04 (SOB) 12:15
    Z popiołów
    Oprowadzanie autorskie Kai Werbanowskiej
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • Widok wystawy
    28.04 (ND) 12:15
    Niedzielne oprowadzania po aktualnych wystawach
    (godz. 12:15 i 14:15)
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • Czarno-białe zdjęcie. Dłoń rysująca pipetą na ceramicznej płytce kogucika
    06.05 (PN) 13:00
    Koguciki, lajkoniki i rozety. Łysogórskie kafle w „Złotej Kurce”
    Oprowadzanie dr Anny Wiszniewskiej
    Marszałkowska 55/73, WarszawaMarszałkowska 55/73, Warszawa