Limitowana kolekcja LAZY STUDIO & Zachęta już w Księgarni.


Z tkaniny, która organizowała przestrzeń wystawy Joanny Piotrowskiej w Zachęcie, powstały ręcznie szyte i farbowane torby oraz wiosenne płaszcze i kurtki. Piękna, limitowana kolekcja LAZY STUDIO & Zachęta, wykonana w duchu zero waste, jest już dostępna w Księgarni Artystycznej Zachęty – na miejscu oraz online.

Wystawa Joanny Piotrowskiej Zaduch została otwarta w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki we wrześniu ubiegłego roku. Surową przestrzeń ekspozycji organizowała jedynie ogromna biała kurtyna. Już na etapie produkcji wystawy zadbano o to, aby materiał, z którego została wykonana, był jak najbardziej naturalny i nadawał się do ponownego wykorzystania. Teraz tkanina dostała drugie życie i posłużyła do stworzenia kolekcji ubrań i toreb.

Za wykonanie kurtyny oraz jej przetworzenie odpowiada Klaudia Filipiak, założycielka LAZY STUDIO, projektantka i technolożka odzieży. Po zamknięciu wystawy biała tkanina została w części pofarbowana. Z materiału powstało 60 toreb o kroju zero waste oraz limitowana seria wiosennych płaszczy i kurtek.

Zrównoważone zarządzanie materiałami podczas produkcji wystaw to jedno z proekologicznych działań, które stara się wdrażać Zachęta. W ubiegłym roku galeria m.in. przeprowadziła audyt środowiskowy i powołała Zielony Zespół, którego zadaniem jest monitorowanie i stopniowe wdrażanie koniecznych dla ochrony środowiska zmian. W tym roku Zachęta była jedną z pierwszych instytucji, które dołączyły do inicjatywy Kultura dla Klimatu i podpisały Deklarację współpracy środowiska kultury na rzecz klimatu.

Kolekcja dostępna jest na stronie e-księgarni i w Księgarni Artystycznej Zachęty, plac Małachowskiego.


Kolekcja LAZY STUDIO & Zachęta
projekt: Klaudia Filipiak / LAZY STUDIO
szycie: Alena Zablotskaya / LAZY STUDIO
farbowanie: Agnieszka Stanasiuko 3.

Sesja
zdjęcia: Wiktor Malinowski
modelka: Zofia/ Model Plus
stylizacja: Milena Liebe
make up: Agata Pęczkowska

LAZY STUDIO to wzorcownia, pracownia projektowa, krawiecka i kaletnicza założona przez Klaudię Filipiak. Realizuje wszystkie etapy powstawania produktu – od projektu przez tworzenie konstrukcji i odszywanie pierwowzorów, stopniowanie odzieży po produkcję małych serii. Więcej informacji: lazystudio.info