Publikacja udostępniana jest na licencji Creative Commons Creative Commons Uznanie Autorstwa - Na Tych Samych Warunkach 3.0 Polska.
uczestnicy spotkanie: Dorota Monkiewicz (dyrektorka Muzeum Współczesnego Wrocław, przewodnicząca jury konkursu), Anda Rottenberg (kuratorka, członkini jury konkursu), Karol Sienkiewicz (Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej, członek jury konkursu).
Data powstania: 18.11.2014
W tym roku po raz pierwszy oficjalnie odtajniono wszystkie projekty i nazwiska kuratorów startujących w konkursie na wystawę w Pawilonie Polskim na 56. Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Wenecji w 2015 roku.
Jakie projekty zostały nadesłane na konkurs? Co zaskoczyło, a co rozczarowało jury? Dlaczego wygrał projekt pt. 18°48’05”N 72°23’01”W? Jakie były oczekiwania wobec konkursu tych, którzy wybierali, a jakie są oczekiwania szerokiego środowiska? W jakich realiach poruszają się organizatorzy i realizatorzy? Czy procedura otwartego konkursu sprawdza się?
Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się ze złożonymi na konkurs projektami, których koncepcje oraz streszczenia scenariuszy zostały, zgodnie z założeniami tegorocznego regulaminu, upublicznione i są dostępne w bibliotece Zachęty (wtorek – czwartek, w godz. 10–16), a także na stronie internetowej: Biennale 2015
-
09.05 – 22.11.201556 Międzynarodowa Wystawa Sztuki — la Biennale di VeneziaHalka/Haiti. 18°48'05"N 72°23'01"W
W Pawilonie Polskim na Biennale Sztuki w Wenecji prezentowana jest monumentalna panoramiczna projekcja filmowa z dokumentacją przedstawienia opery Halka Stanisława Moniuszki, które odbyło się 7 lutego w miejscowości Cazale położonej w haitańskich górach na północ od stolicy kraju.
Pawilon Polski na Międzynarodowej Wystawie Sztuki – La Biennale di VeneziaPawilon Polski na Międzynarodowej Wystawie Sztuki – La Biennale di Venezia
- audioŚwięto wiosny Katarzyny KozyrySpotkanie z Ewą Łuczak poświęcone pracy
- audioWątki operowe w twórczości Katarzyny KozyrySpotkanie z Grzegorzem Pitułejem
- audioZ imperium. FotografiePortret reportera - panel dyskusyjny
- audio7 Rooms. Spotkanie z Rafałem MilachemPremiera książki
- audioMikrointerwencje TillmansaWykład Krzysztofa Miękusa
- audioŁaźnia męska Katarzyny KozyrySpotkanie z Jackiem Markiewiczem poświęcone pracy
- audioPo co nam TillmansDyskusja towarzysząca wystawie Wolfgang Tillmans Zachęta Ermutigung
- audioOtwieranie drzwi. Knock, knock, knocking on Europe's (Poland's) DoorPanel dyskusyjny
- audioCo z tą Białorusią?Spotkanie
- audio7 pokoiImperium 20 lat później. Spotkanie Wojciecha Góreckiego i Rafała Milacha