Piotr Bosacki

ur. 1977 w Poznaniu, gdzie mieszka i pracuje. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Fryderyka Chopina w Poznaniu i Akademię Sztuk Pięknych tamże (dyplom 2004). Jest wykładowcą w Katedrze Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Członek grup Penerstwo i KOT. Tworzy filmy animowane, obiekty, instalacje, rysunki. Zajmuje się również kompozycją muzyczną i literaturą. Współpracuje z Galerią Stereo.

Artyści
48/693

Prace artysty w kolekcji Zachęty

 • Zdjęcie pracy Rzeczy oczywiste
  Rzeczy oczywistePiotr Bosacki2013
Wystawy
 • Grafika do wystawy SPOJRZENIA 2013
  14.09 – 07.11.2013
  SPOJRZENIA 2013
  Nagroda Fundacji Deutsche Bank

  Po raz szósty Fundacja Deutsche Bank, Deutsche Bank Polska i Zachęta — Narodowa Galeria Sztuki zapraszają na wystawę konkursową Spojrzenia 2013 — Nagroda Fundacji Deutsche Bank, prezentującą najciekawszych młodych, lecz uznanych już artystów polskich. Inaczej niż w poprzednich edycjach finalistów jest pięciu, a wszystkie prace na wystawie to pokazy premierowe.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • Grafika do wystawy Kilka praktycznych sposobów na przedłużenie sobie życia
  16.02 – 01.04.2013
  Kilka praktycznych sposobów na przedłużenie sobie życia

  Koncepcja wystawy została zainspirowana jednym z wynalazków Juliana Antonisza – przenośnym urządzeniem służącym do produkcji animacji non-camerowych. Łatwy w obsłudze, mieszczący się w małym pudełku mechanizm miał umożliwić użytkownikowi twórczą reakcję na „nierzeczywistą rzeczywistość”. Pomysł na stworzenie „przenośnego warsztatu non-camera” wiązał się również z ambitnym projektem upowszechniania amatorskiej animacji bezkamerowej i artystycznej aktywizacji widza.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta