Zrób swój banknot. Warsztaty rodzinne ze Zbigniewem Rogalskim na wystawie „Dzikość serca”

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
bilety: 18 zł (bilet rodzinny)

godz. 12.30: dzieci w wieku 4–6
godz. 15: dzieci w wieku 7-10
uwaga: posiadanie karnetu rodzinnego nie zwalnia z zapisywania się na warsztaty
 

Czym w naszym codziennym życiu są pieniądze? Czy są to środki płatnicze, które zdobywamy, aby wymienić je na towary? Czy są to kwoty (czasem ujemne) na naszych kontach bankowych? A może to tylko abstrakcyjne liczby stanowiące o poziomie kapitału?

Na warsztatach przekonamy się, że banknoty to pełne niezwykłych historii, wartościowe, czasem bezwartościowe papiery, o przedziwnych nominałach, nazwach i sposobach użycia.

Po krótkiej prezentacji i opowieści, przejdziemy do zaprojektowania własnego banknotu. Za pomocą wszelkich środków plastycznych stworzymy wspólnie obrazy wymyślonych pieniędzy. Stworzymy kolekcję wizerunków walut, opartych na spontanicznej zabawie i grze wyobraźni.

Zbigniew Rogalski (ur. 1974) — malarz, twórca fotografii i instalacji. W 1999 roku ukończył studia w pracowni malarstwa prof. Jerzego Kałuckiego w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2001 roku zwyciężył w Konkursie im. Eugeniusza Gepperta. W latach 2000-2002 działał z Hubertem Czerepokiem w duecie Magisters (fotografia, wideo). Współpracuje z galerią Raster. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Wydarzenie towarzyszące wystawie
 • 03.03 – 06.05.2018
  Dzikość serca
  Portret i autoportret w Polsce po 1989 roku

  Punktem wyjścia dla wystawy Dzikość serca stała się kolekcja Fundacji Sztuki Polskiej ING – od lat gromadząca prace polskich artystek i artystów, które powstały po 1990 roku. Wystawa prezentuje autorski wybór kuratorki, która korzystając m.in. z wybranych z kolekcji dzieł opowiada o okresie politycznej i ekonomicznej transformacji w Polsce.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
 • 12.10 (CZW) 12:00
  Malarstwo enkaustyczne z Krzysztofem Gliszczyńskim
  Warsztaty dla studentów w ramach wystawy „Barwa i farba”
  Zachęta / sala warsztatowa (wejście przez hol główny)Zachęta / sala warsztatowa (wejście przez hol główny)