Wykład dla ilustratorek i ilustratorów Magdy Kłos-Podsiadło

Zachęta / sala kinowa (wejście od ul. Burschego)
wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie, na którym wydawczyni Magda Kłos-Podsiadło opowie o prawie autorskim (o tym jak czytać umowy), o współpracy z wydawcą i roli ilustratorów w procesie powstawania książki. Będzie też można dowiedzieć się więcej o konkursie ilustratorów w Bolonii.

Magda Kłos-Podsiadło — wydawczyni książek dla dzieci i młodzieży, założycielka i redaktorka naczelna wydawnictwa Wytwórnia. Odkrywczyni i promotorka talentów wśród najmłodszego pokolenia grafików i ilustratorów polskich, których wydane w Wytwórni książki zdobywają krajowe i międzynarodowe nagrody. W 2012 zasiadła w międzynarodowym jury konkursu dla ilustratorów Bologna Illustrators Exhibition. Współkuratorka wystawy Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci.

Wydarzenie towarzyszące wystawie
  • 20.02 – 08.05.2016
    Tu czy tam?
    Współczesna polska ilustracja dla dzieci

    Od blisko dekady polska ilustracja  jest w okresie wielkiego rozkwitu. Obserwujemy to szczególnie na rynku książki dla dzieci. Wielu utalentowanych twórców oraz ich różnorodność i  pomysłowość  wsparta odwagą wydawców sprawiają, że mamy do wyboru coraz więcej wyjątkowych książek.

    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
  • 30.09 (SOB) 12:00
    Malowanie Gripa z Błażejem Zakrzewskim
    Warsztaty dla Młodzieży i dzieci
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 01.10 (ND) 12:15
    Niedzielne oprowadzania po aktualnych wystawach
    (godz. 12:15 i 14:15)
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 12.10 (CZW) 12:00
    Malarstwo enkaustyczne z Krzysztofem Gliszczyńskim
    Warsztaty dla studentów w ramach wystawy „Barwa i farba”
    Zachęta / sala warsztatowa (wejście przez hol główny)Zachęta / sala warsztatowa (wejście przez hol główny)
  • 14.10 (SOB) 10:00
    Gliniane zwierzenie – zwierzę nie dosłownie rzeźbione
    Warsztaty rzeźbiarskie towarzyszące wystawie Adolf Ryszka. Przestrzeń niesie cień
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta