ZAPISY Wojciech Zamecznik to jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu, a równocześnie ..."> ZAPISY Wojciech Zamecznik to jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu, a równocześnie ...">

Warsztaty towarzyszące wystawie „Wojciech Zamecznik. Foto-graficznie”

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
wstęp wolny, zbiórka w holu głównym

Zapraszamy na warsztaty, które gościnnie poprowadzi zespół projektowy ART w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii

ZAPISY

Wojciech Zamecznik to jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu, a równocześnie postać wielowymiarowa i fascynująca. Na wystawie w Zachęcie kuratorkom udało się przybliżyć jego złożone związki z fotografią, podkreślając przy tym, jak wszechstronnym był twórcą. Dwie dekady jego działalności zaskakują liczbą prac i pomysłów. Ta różnorodność oraz wielowymiarowość stanowią punkt wyjścia warsztatów, które pozwolą uczestnikom przejść przez proces twórczy Zamecznika krok po kroku. Pierwszą część warsztatów stanowić będzie oprowadzenie po wystawie, w drugiej — uczestnicy przygotują plakat inspirowany twórczością artysty. W pracy będą mogli sięgnąć po techniki wykorzystywane przez Zamecznika: eksperymentalną fotografię i malowanie światłem. Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych.

prowadzenie: Patrycja Piłkowska, Magda Obrączka oraz Aleksandra Janik
opieka merytoryczna ze strony Zachęty: Agnieszka Szostakiewicz

Wydarzenie towarzyszące wystawie
 • 30.01 – 24.04.2016
  Wojciech Zamecznik
  Foto-graficznie

  Wojciech Zamecznik (1923–1967) jeden z najważniejszych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu to postać wielowymiarowa, lecz nadal nieznana. Odkrywany współcześnie jako fotograf, był aktywnym przez dwie dekady od zakończenia II wojny światowej wszechstronnym artystą.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
 • 12.10 (CZW) 12:00
  Malarstwo enkaustyczne z Krzysztofem Gliszczyńskim
  Warsztaty dla studentów w ramach wystawy „Barwa i farba”
  Zachęta / sala warsztatowa (wejście przez hol główny)Zachęta / sala warsztatowa (wejście przez hol główny)