Lunch box dla doktora Jekylla i pana Hyde’a
Warsztat dla dorosłych z Dorotą Podlaską

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
wstęp wolny

Warsztaty dla dorosłych z Dorotą Podlaską towarzyszące wystawie Adoracja słodyczy

Lunch box dla doktora Jekylla i pana Hyde’a

Na wystawie pojawiają się różnorodne produkty spożywcze. Smak rzadziej niż inne zmysły angażowany jest przy percepcji sztuki współczesnej, a przecież jedzenie pozostaje źródłem silnych emocji i niesie ze sobą różnorodną symbolikę. W czasie warsztatów przeanalizujemy wystawę za pomocą przymiotników określających smak, które oddziałują na nas mocniej niż inne określenia, np. „słodki” jest bardziej nośny niż „miły”. Użyjemy też zmysłu dotyku i naszej wyobraźni, żeby przygotować pudełka lunchowe dla dobrego doktora Jekylla i złego pana Hyde’a.

Zbyt duża ilość słodyczy jest niezdrowa i może nas od tego zemdlić. Słodycz wydaje się najbardziej interesująca dopiero skontrastowana z goryczą. Warsztaty oparte o przeciwieństwo tych dwóch smaków zostały zainspirowane postaciami doktora Jekylla i pana Hyde’a, które są synonimem podwójnej osobowości i płynnego przechodzenia od dobra do zła.

Dorota Podlaska – (1963), malarka, autorka instalacji i interwencji artystycznych, projektuje książki i wydawnictwa. W sztuce podejmuje często tematy związane z życiem prywatnym. W jej malarstwie szczególnie istotny jest sposób prezentacji: artystka konstruuje obiekty i instalacje z obrazów, co podkreśla ich narracyjny charakter.

Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy również osoby z dysfunkcją wzroku i słuchu. Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy i przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku.

obowiązują zapisy: tel. 22 556 96 51, 
liczba miejsc ograniczona

Wydarzenie towarzyszące wystawie
  • 20.12.2014 – 01.02.2015
    Adoracja słodyczy

    Prezentowana w Zachęcie wystawa została zaibnspirowana twórczością zmarłej w 2006 roku Krystiany Robb-Narbutt – malarki, rysowniczki, autorki instalacji i ulotnych obiektów – oraz tytułem jej niezrealizowanej idei wystawy Adoracja słodyczy.

    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
  • 23.10 (CZW) 12:15
    Czwartkowe oprowadzania po aktualnych wystawach
    (godz. 12:15 i 17:30)
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 23.10 (CZW) 18:00
    Dawne mistrzynie. Kobiety, sztuka i ideologia
    Premiera książki
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • zdjęcie, osoba w przestrzeni wystawy
    25.10 (SOB) 12:15
    Oglądamy razem wystawę! Oprowadzanie w języku polskim prostym
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 25.10 (SOB) 13:00
    Plastyka sprzężenia zwrotnego
    Otwarte warsztaty dla dorosłych
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • kobieta uprawiająca jogę w barokowym holu
    26.10 (ND) 10:45
    Joga w Zachęcie | Brak miejsc
    Zachęta | hol głównyZachęta | hol główny
  • 26.10 (ND) 12:14
    Niedzielne oprowadzania
    (godz. 12:15 i 14:15)
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 28.10 (WT) 17:00
    Ćwiczenia z chodzenia
    Oprowadzanie choreograficzne po wystawie „O czym wspólnie marzymy?”
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 28.10 (WT) 19:00
    Klasówka u Twojej Starej
    Alina Cafe & Bar w Zachęcie Alina Cafe & Bar w Zachęcie
  • 29.10 (ŚR) 18:00
    Se(a)ns sztuki
    Pokaz filmu Twarze, plaże (reż. Agnès Varda, JR, 2017)
    Zachęta | wejście od ul. Burschego (schodami w dół)Zachęta | wejście od ul. Burschego (schodami w dół)
  • 30.10 (CZW) 12:15
    Czwartkowe oprowadzania
    (godz. 12:15 i 17:30)
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 01.11 (SOB) 14:15
    Saturday ArtWalk
    Guided tour in English
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 02.11 (ND) 12:15
    Niedzielne oprowadzania po aktualnych wystawach  
    (godz. 12:15 i 14:15)
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta