Lunch box dla doktora Jekylla i pana Hyde’a
Warsztat dla dorosłych z Dorotą Podlaską

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
wstęp wolny

Warsztaty dla dorosłych z Dorotą Podlaską towarzyszące wystawie Adoracja słodyczy

Lunch box dla doktora Jekylla i pana Hyde’a

Na wystawie pojawiają się różnorodne produkty spożywcze. Smak rzadziej niż inne zmysły angażowany jest przy percepcji sztuki współczesnej, a przecież jedzenie pozostaje źródłem silnych emocji i niesie ze sobą różnorodną symbolikę. W czasie warsztatów przeanalizujemy wystawę za pomocą przymiotników określających smak, które oddziałują na nas mocniej niż inne określenia, np. „słodki” jest bardziej nośny niż „miły”. Użyjemy też zmysłu dotyku i naszej wyobraźni, żeby przygotować pudełka lunchowe dla dobrego doktora Jekylla i złego pana Hyde’a.

Zbyt duża ilość słodyczy jest niezdrowa i może nas od tego zemdlić. Słodycz wydaje się najbardziej interesująca dopiero skontrastowana z goryczą. Warsztaty oparte o przeciwieństwo tych dwóch smaków zostały zainspirowane postaciami doktora Jekylla i pana Hyde’a, które są synonimem podwójnej osobowości i płynnego przechodzenia od dobra do zła.

Dorota Podlaska – (1963), malarka, autorka instalacji i interwencji artystycznych, projektuje książki i wydawnictwa. W sztuce podejmuje często tematy związane z życiem prywatnym. W jej malarstwie szczególnie istotny jest sposób prezentacji: artystka konstruuje obiekty i instalacje z obrazów, co podkreśla ich narracyjny charakter.

Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy również osoby z dysfunkcją wzroku i słuchu. Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy i przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku.

obowiązują zapisy: tel. 22 556 96 51, 
liczba miejsc ograniczona

Wydarzenie towarzyszące wystawie
 • 20.12.2014 – 01.02.2015
  Adoracja słodyczy

  Prezentowana w Zachęcie wystawa została zaibnspirowana twórczością zmarłej w 2006 roku Krystiany Robb-Narbutt – malarki, rysowniczki, autorki instalacji i ulotnych obiektów – oraz tytułem jej niezrealizowanej idei wystawy Adoracja słodyczy.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
 • Grupa osób stojąca w zaciemnionym pomieszczeniu przed projekcją filmową
  21.08 (ND) 12:15
  Niedzielne oprowadzania po aktualnych wystawach
  (12:15 i 14:15)
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • Pomarańczowe rzeźby w przestrzeni galerii. Okręgi z metalu na tyczkach
  21.08 (ND) 12:30
  Totem dla (nie)pogody
  Warsztaty rodzinne (godz. 12.30 i 15)
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta