Spotkanie towarzyszące wystawie „Gry i Zabawki”
Martyna Piątek i Adam Miklaszewski

Miejsce Projektów Zachęty
wstęp wolny

Pierwsze spotkanie w ramach wystawy „Gry i Zabawki” w MPZ. Z autorami porozmawiamy o inspiracjach i procesie powstawania projektów Golden Dawn Adama Miklaszewskiego oraz For/rest  Martyny Piątek. Poznamy sekrety powstawania eksperymentalnych syntezatorów oraz dowiemy się czym są kąpiele leśne i jakie płyną z nich korzyści dla naszego zdrowia oraz samopoczucia.  Będzie to również okazja do bezpośredniego zapoznania się prezentowanymi z obiektami.


Martyna Piątek — (ur. 1993), absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Projektowym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz studiów licencjackich na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Projektantka produktu oraz przestrzeni. Zwyciężczyni konkursu Mazda Design Experience 2020/21. Obecnie związana zawodowo z firmą Blank Studio, rozpoczęła także pracę wykładowcy w ASP w Katowicach.

Adam Miklaszewski — (ur. 1997), studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2016–2021). Interesuje go synteza technik grafiki warsztatowej z innymi dziedzinami sztuki, np. projektowanie urządzeń będących połączeniem jego ilustracji i obwodów elektronicznych pozwalających generować i modulować dźwięk. Obecnie jest projektantem graficznym w OTCF S.A., buduje i sprzedaje syntezatory i inny sprzęt muzyczny DIY.

Wydarzenie towarzyszące wystawie
 • 29.07 – 09.10.2022
  Gry i zabawki

  GRY I ZABAWKI to wystawa prezentująca gry, które bawią, uczą, łączą pokolenia, a także zabawki i obiekty stworzone przez młodych polskich designerów z myślą o rekreacji. Projekty te mogą być wykorzystywane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Są ze świata analogowego i wirtualnego. Wiele z nich ma walory edukacyjne, wspomagają rozwój intelektualny i nabywanie nowych umiejętności, inne mają bardziej sportowy charakter. Wszystkie pozwalają pożytecznie spędzić czas wolny, rozwijają kreatywność w interakcji z innymi ludźmi, a czasem nawet przełamują bariery. 

  Miejsce Projektów ZachętyMPZ
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
 • 18.07 (CZW) 16:30
  Nenufars of Ludwig Mies van der Rohe and Lilly Reich. On restoring water plants for architecture
  Ivan Blasi in conversation with Centrala group
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • 19.07 – 20.07.2024
  Nawłociowisko | Ćwiczenia na gniew
  Warsztat ruchowy, rozmawianie, ćwiczenia na uważność
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • Kolorowe zdjęcie. Zbliżenie na twarz mężczyzny z lekko przymrużonymi oczami. Na czole z nabrzmiałymi żyłami - błyszczące krople łez. Zamiast spływać w dół po policzkach, pną się w przeciwną stronę.
  20.07 (SOB) 12:30
  Sztuka dostępna
  Spotkanie dla osób niewidomych i słabowidzących na wystawie „Łzy szczęścia”, cz. 2
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • 21.07 (ND) 12:15
  Niedzielne oprowadzania po aktualnych wystawach
  (godz. 12:15 i 14:15)
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • 08.08 (CZW) 12:15
  Czy obieranie ziemniaków to sztuka?
  Otwarte warsztaty dla licealistów
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • 10.08 (SOB) 12:15
  Obrazy ze snów. Warsztat z surrealizmu
  Otwarte warsztaty dla dzieci i młodzieży
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • 24.08 (SOB) 12:15
  Miękkie, szorstkie, naturalne i sztuczne
  Otwarte warsztaty dla dzieci
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta