Ukojenie. Kiedy śpiewam jestem wodą
Warsztaty śpiewu improwizowanego

plac Małachowskiego (przed Zachętą)
brak wolnych miejsc

31

Warsztaty (godz. 18)

zapisy: przez formularz poniżej
czas trwania: 2h (w tym koncert) 

Zapraszamy na warsztaty śpiewu improwizowanego prowadzone przez kolektyw UKOJENIE (Gosia Wrzosek, Zuzanna Kofta), które odbędą się na placu Małachowskiego. Podczas warsztatów rozgrzejemy nasze głosy, włączymy uważność na siebie i osoby wokół. Zainspirowani wodą, będziemy eksplorować płynność, przepływy oraz falowanie wspólnego śpiewu. Warsztaty zakończą się grupową improwizacją. Udział w wydarzeniu nie wymaga doświadczenia w śpiewie. Warto mieć wygodny, niekrępujący ruchów strój i zabrać ze sobą coś do picia oraz kuchenną miskę na wodę.

UKOJENIE to kolektyw muzyczny założony przez Gosię Wrzosek i Zuzannę Koftę, skupiający się na praktyce z głosem w nurcie wolnej improwizacji. Wszystko, co nas otacza, ma potencjał dźwiękowy, łącznie z naszymi ciałami, które poprzez użycie głosu stają się najwrażliwszymi instrumentami. Członkinie kolektywu prowadzą cykliczną audycję „Ukojenie” w Radiu Kapitał, podczas której przez godzinę wraz z zaproszonymi gośćmi improwizują i wytwarzają dźwięki (do posłuchania co cztery tygodnie, we wtorki o godz. 19:00, radiokapital.pl/shows/ukojenie).

Zuzanna Kofta, Z nurtem, instalacja dźwiękowa, 2021
3 sierpnia–2 września

Instalacja dźwiękowa w wejściu głównym do Zachęty jest oparta na rejestracji Białego Potoku w Tatrach wraz z otaczającym go krajobrazem dźwiękowym. Została pomyślana w taki sposób, aby wchodząc do Zachęty, można było przejść wzdłuż rzeki dźwięku. Praca inspirowana przepływem wody w krajobrazie miejskim, zwłaszcza kojącym działaniem fontann, jest próbą odpowiedzi na pytanie, czy sam dźwięk jest w stanie wprowadzić nas w stan relaksu. Czy idąc wzdłuż dźwiękowego potoku, widzimy go i czujemy? Jakie obrazy i skojarzenia pojawiają się pod jego wpływem

Program zrealizowany dzięki wsparciu:
warszawa

Wydarzenie towarzyszące wystawie
 • 07.07 – 07.08.2021
  Plac Małachowskiego 2021: Rozszczelnianie

  Rozszczelnianie struktur i systemów, pojawianie się szczelin pozwalających przedostać się głębiej w miejsca pozornie niedostępne oznacza zwrócenie uwagi na rzeczy niewidoczne, marginalizowane czy ukrywane. Stanowi to ramę dla działań artystycznych i edukacyjnych, które odbędą się w tym roku w ramach cyklicznego letniego programu Zachęty Plac Małachowskiego.

  plac Małachowskiego (przed Zachętą)plac Małachowskiego
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
 • 24.09 (PT) 18:00
  Okwui Enwezor, czyli sztuka kuratorstwa
  Przemysław Strożek w rozmowie z Jane Chin Davidson i Alpeshem Kantilalem Patelem
  Online | ZOOMZOOM
 • Zdjęcie: widok sali wystawowej. W szklanych gablotach prezentowane są przedmioty codziennego użytku: zabawki, naczynia, sprzęty gospodarstwa domowego.
  26.09 (ND) 11:00
  Niedzielne oprowadzanie tematyczne online
  Rzeczy użyteczne
  Facebook ZachętyFacebook Zachęty
 • 26.09 (ND) 12:15
  Niedzielne oprowadzania na żywo
  (godz. 12.15 i 13.15)
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta