Spotkanie z Maestro Grzegorzem Pitułejem towarzyszące wystawie Katarzyny Kozyry. Casting

Wątki operowe w twórczości Katarzyny Kozyry

Grzegorz Pitułej przedstawi fragmenty filmów z różnymi wykonaniami arii operowych, które śpiewała Katarzyna Kozyra w trakcie realizacji projektu W sztuce marzenia stają się rzeczywistością. Spotkanie będzie wprowadzeniem w świat opery widzianej z perspektywy solisty Opery Kameralnej w Warszawie, a zarazem performera i aktora występującego w pracach artystki. Będzie można zobaczyć najciekawsze fragmenty spektakli i ekranizacji operowych, między innymi: Czarodziejski flet Mozarta w reżyserii Ingmara Bergmana, Wesele Figara i Don Giovanniego w reżyserii Josepha Loseya, Opowieści Hoffmanna Jacques’a Offenbacha w reżyserii Michaela Powella i Emerica Pressburgera i wiele innych niezwykłych materiałów i fragmentów wybranych specjalnie na spotkanie. Będzie ono także okazją do poznania kulis projektu W sztuce marzenia stają się rzeczywistością oraz współpracy artystki z Maestro Grzegorzem Pitułejem.

Grzegorz Pitułej, śpiewak operowy, pracował w Teatrze Wielkim w Warszawie, w latach 1987–2006 solista w Warszawskiej Operze Kameralnej. Występował m.in. w Powrocie Ulissesa Claudio Monteverdiego, Napoju miłosnym Gaetano Donizettiego, Eugeniuszu Onieginie Piotra Czajkowskiego. Uczestniczył w projekcie W sztuce marzenia stają się rzeczywistością Katarzyny Kozyry, jako Maestro-nauczyciel śpiewu klasycznego, aktor i performer.

sala multimedialna
wejście od ul. Burschego
wstęp wolny

Wydarzenie towarzyszące wystawie
  • 04.12.2010 – 13.02.2011
    Katarzyna Kozyra
    Casting

    Po prawie dwudziestu latach w Zachęcie odbędzie się wystawa monograficzna Katarzyny Kozyry. Nie jest to jednak retrospektywa, choć widzowie zobaczą tu dawne i nowsze prace, m.in. Piramidę zwierząt, Łaźnię i Łaźnię męską, Święto wiosny oraz wybrane filmy z cyklu W sztuce marzenia stają się rzeczywistością. Będzie to nowy etap w kolejnym projekcie artystki. Kozyra przygotowuje autobiograficzny film fabularny i poszukuje odtwórców roli siebie samej.

    Zachęta Narodowa Galeria SztukiZachęta
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
  • 27.02 (PT) 12:00
    Otwarte Archiwum. Dyżur archiwistyczny w czytelni Zachęty
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 27.02 (PT) 12:15
    Patrzeć/Zobaczyć
    Oprowadzanie dla dorosłych 60+ po wystawie „Krystyna Wojtyna-Drouet. Ja dla siebie nie istnieję”
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 28.02 (SOB) 10:45
    Joga w Zachęcie
    Zachęta | Sala MatejkowskaZachęta | Sala Matejkowska
  • 28.02 (SOB) 14:15
    Saturday ArtWalk
    Guided tour in English
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 28.02 (SOB) 16:00
    Екскурсія українською мовою
    Oprowadzanie w języku ukraińskim
    Захента — Національна галерея мистецтв.Захента — Національна галерея мистецтв.
  • 01.03 (ND) 12:00
    Rodzina to jest siła
    Warsztaty rodzinne z cyklu „Mamo, tato, porozmawiajmy o…”
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 01.03 (ND) 12:15
    Karolina Wiktor. Kartografia macierzyństwa
    Oprowadzanie kuratorsko-autorskie Karoliny Wiktor i Katarzyny Kołodziej-Podsiadło
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 01.03 (ND) 14:15
    Niedzielne oprowadzania po aktualnych wystawach
    (godz. 14:15)
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 04.03 (ŚR) 18:00
    4 ½
    Wykład Zygmunta Borawskiego na wystawie „Agnieszki Mastalerz Reszta/Remainder”
    Miejsce Projektów ZachętyMPZ
  • 06.03 (PT) 12:15
    Spotkanie dla osób dorosłych 60+ na wystawie „Krystyna Wojtyna-Drouet. Ja dla siebie nie istnieję”
    Zachęta | sala kinowa (wejście przez wystawę)Zachęta | sala kinowa (wejście przez wystawę)
  • 06.03 (PT) 17:00
    Cyjanotypia — nie tylko błękit pruski. Eksperymenty z tonowaniem i barwieniem
    Otwarte warsztaty dla dorosłych towarzyszące wystawie „Krystyna Wojtyna-Drouet. Ja dla siebie nie istnieję”
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • zdjęcie, osoba w przestrzeni wystawy
    07.03 (SOB) 16:00
    Екскурсія українською мовою
    Oprowadzanie w języku ukraińskim
    Захента — Національна галерея мистецтв.Захента — Національна галерея мистецтв.