Skąd przyszły potwory?
Spotkanie z Julią Harasimowicz i Kimbą Frances Kerner na jej wystawie „Delirium Decadence" w Miejscu Projektów Zachęty

Miejsce Projektów Zachęty
wstęp wolny

Po co nam potwory? Kto je stworzył? Podczas spotkania na wystawie Julia Harasimowicz opowie o wybranych antropologicznych (kulturowych i społecznych) interpretacjach egzystencji fantastycznych stworzeń, duchów i zjaw oraz ich reprezentacji w sztuce. Wydarzeniu będzie towarzyszyć rozmowa z artystką na temat jej inspiracji w tworzeniu prywatnego bestiarium.


Julia Harasimowicz — historyczka sztuki, antropolożka i kuratorka. Kończy pracę doktorską pisaną w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2019 roku pracuje jako kuratorka rezydencji w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. 

Kimba Frances Kerner — urodziła się w Stanach Zjednoczonych, ale mieszka i pracuje w Warszawie. W 2017 rozpoczęła studia doktoranckie na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wyspecjalizowała się w nowatorskim łączeniu ceramiki z grafiką (rozwija projekt naukowo-artystyczny poświęcony graficznym transferom na ceramikę). Jej wystawa w MPZ Delirium Decadence ma charakter totalnej instalacji złożonej z rzeźb ceramicznych inspirowanych światem mitów, baśni i literatury i elementów scenograficznych.

Wydarzenie towarzyszące wystawie
 • 14.04 – 26.06.2023
  KIMBA FRANCES KERNER
  DELIRIUM DECADENCE

  Kimba Frances Kerner urodziła się w Stanach Zjednoczonych, ale mieszka i pracuje w Warszawie. W 2017 rozpoczęła studia doktoranckie w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i wtedy odkryła grafikę warsztatową, którą się od tej pory zajmuje. Wyspecjalizowała się w nowatorskim łączeniu ceramiki z grafiką (rozwija projekt naukowo-artystyczny poświęcony graficznym transferom na ceramikę).

  Miejsce Projektów ZachętyMPZ
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
 • 22.05 (ŚR) 17:00
  Zdrowie psychiczne jako hiperobiekt, czyli potencjał terapeutyczny „Mrocznej ekologii” Timothy’ego Mortona
  Warsztaty dla osób dorosłych
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • 26.05 (ND) 14:00
  Za gór się słońce wznosi blade
  OPROWADZANIE KURATORSKIE ALEKSANDRY SKOWROŃSKIEJ
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • czarno-biały kadr z nagrania performansu, zadymiona przestrzeń, sylwetki tancerzy
  26.05 (ND) 19:00
  Hopecraft Ceremony. Performans Nataszy Gerlach
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta