Rozmowy ze sobą. Dwudniowe warsztaty poetyckie dla kobiet w wieku 16-22 lata (w języku angielskim)

Miejsce Projektów Zachęty
wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

Paulina Łoś i Tara Rai — polska projektantka i brytyjska poetka hinduskiego pochodzenia — zapraszają na dwudniowe warsztaty (od godz. 12 do 18), których głównym tematem jest eksploracja kobiecości.


Poprzez poezję oraz szereg kreatywnych technik uczestniczki będą wspólnie badać przestrzeń bycia kobietą. W atmosferze bezpieczeństwa i wzajemnego zrozumienia podzielimy się wiedzą i doświadczeniem kobiecości,  aby finalnie przelać towarzyszące temu emocje w twórcze przedmioty.

Pierwsza część ma charakter warsztatów poetyckich, podczas których będziemy przekładać uczucia na słowa. Dyskutując, postaramy się podjąć temat kobiecości, a następnie — tworząc krótkie formy poetyckie — wyrazimy to, co jest z nią związane.

Kolejnego dnia skupimy się tworzeniu przedmiotów. Będą to obiekty, instalacje lub kompozycje z rzeczy, które powstaną z próby przekształcenia słowa na język materii. Wspólnie nadamy treści formę wizualną, będącą wyrazem tematów oraz emocji poruszonych podczas warsztatów.

Przedmioty w zestawieniu z poezją zostaną zaprezentowane na wieńczącej nasze dwudniowe spotkanie wystawie otwartej.


Zapraszamy wszystkie osoby identyfikujące się jako kobiety w wieku od 16 do 22 lat. Niewymagane jest żadne doświadczenie związane ze sztuką i poezją. Mile widziana otwartość na nowe techniki i procesy twórcze.


Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim z polskim tłumaczeniem (znajomość języka angielskiego nie jest konieczna).

Wydarzenie towarzyszące wystawie
  • 28.07 – 23.09.2018
    Marta Węglińska
    Upadek. Grawitacja

    Wystawę Upadek. Grawitacja prezentowaną w Miejscu Projektów Zachęty poprzedziły pobyty artystki w Indonezji, które umożliwiły jej głębsze poznanie lokalnych historycznych, przyrodniczych i kulturalnych kontekstów. Z inspiracji tych powstał film, instalacja, rysunki, batikowe malarstwo, rzeźby i fotografie. Wszystkie opowiadają historie o nieuchronności upadku/schyłku, zmienności świata i życia w czasie, utracie równowagi, czy o zawodności widzenia.

    Miejsce Projektów ZachętyMPZ
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
  • 03.12 – 15.12.2025
    Stwórz swoje przemówienie prezydenckie!
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • kobieta uprawiająca jogę w barokowym holu
    14.12 (ND) 10:45
    Joga w Zachęcie
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 14.12 (ND) 12:15
    Niedzielne oprowadzania po aktualnych wystawach
    (godz. 12:15 i 14:15)
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 14.12 (ND) 15:00
    The Metamorphosis Album – A Meeting of Past and Imagination
    Open workshop in English for adults
    Miejsce Projektów ZachętyMPZ
  • 15.12 (PN) 11:00
    MAMY czas dla sztuki
    Spotkanie dla rodziców i osób opiekującymi się małymi dziećmi w wózkach, chustach i nosidełkach
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 16.12 (WT) 17:00
    Agresja w polityce? Narutowicz 1922 | 2025
    W 103. rocznicę śmierci Gabriela Narutowicza
    Zachęta | hol głównyZachęta | hol główny
  • 16.12 (WT) 18:00
    Nie-ludzkie. Powinowactwa z wyboru
    Anita Jarzyna rozmawia z Katarzyną Deptą-Garapich na jej wystawie „Zdziczała”
    Miejsce Projektów ZachętyMPZ
  • 16.12 (WT) 20:00
    Koncert zespołu Hańba!
    Agresja w polityce? Narutowicz 1922 | 2025
    Zachęta | sala kinowa (wejście od ul. Burschego, schodkami w górę)sala kinowa
  • 17.12 (ŚR) 18:00
    Se(a)ns sztuki
    Angelus (reż. Lech Majewski, 2001)
    Zachęta | sala kinowa (wejście od ul. Burschego, schodkami w górę)sala kinowa
  • 17.12 (ŚR) 19:00
    Klasówka u Twojej Starej | Wydarzenie odwołane
    Alina Cafe & Bar w Zachęcie Alina Cafe & Bar w Zachęcie
  • 18.12 (CZW) 12:15
    Czwartkowe oprowadzania po aktualnych wystawach
    (godz. 12:15 i 17:30)
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 19.12 (PT) 12:15
    Patrzeć/Zobaczyć. Oprowadzanie dla dorosłych 60+
    Obraz w ruchu
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta