Performatywny spacer z Krzysztofem Maniakiem

zbiórka przy wazach na wodę (przed budynkiem Zachęty)
wstęp wolny, obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na dole strony

15

Zapraszamy na warsztaty w formie spaceru performatywnego po Placu Małachowskiego, które poprowadzi artysta Krzysztof Maniak. W trakcie spotkania, przy użyciu prostych materiałów, narzędzi i krótkich instrukcji przygotowanych przez prowadzącego, uczestniczki i uczestnicy wspólnie stworzą serię krótkich działań na pograniczu sztuki i codzienności. 

Będziemy przyglądać się otoczeniu, działać w przestrzeni i szukać nowych znaczeń w pozornie zwyczajnych sytuacjach. To świetna okazja, by inaczej spojrzeć na znane miejsca i przekonać się, że sztuka może powstawać tu i teraz. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia — wystarczy ciekawość i otwartość. 


Krzysztof Maniak (ur. 1990 w Tuchowie) — artysta, którego praktyka polega na działaniach w krajobrazie. Jego prace to najczęściej dyskretne, proste gesty i interakcje z przyrodą, takie jak gładzenie mchu, kory, śniegu, wchodzenie na drzewa, poszukiwanie odległości pomiędzy dwoma drzewami, odpowiadającej długości jego ciała. Tworzy podczas wędrówek po lasach, łąkach i wzgórzach w Tuchowie, gdzie mieszka. Absolwent Wydziału Intermediów ASP w Krakowie, od czasu obrony doktoratu w 2018 roku związany z Katedrą Zjawisk Sztuki Intermediów na tej uczelni. Laureat 14. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii, Grand Prix V Salonu Wiosennego BWA w Tarnowie oraz 10. edycji Spojrzeń. W 2025 roku bierze udział w wystawie Lary i penaty. O budowaniu poczucia bezpieczeństwa w architekturze w Pawilonie Polskim podczas 19. Biennale Architektury w Wenecji.

Formularz zgłoszeniowy








Dziękujemy. Formularz został wysłany.
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
  • 03.12 – 15.12.2025
    Stwórz swoje przemówienie prezydenckie!
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 11.12 (CZW) 12:15
    Czwartkowe oprowadzania po aktualnych wystawach
    (godz. 12:15 i 17:30)
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 11.12 (CZW) 18:00
    Spotkanie Klubu Książki Zachęta – „Wszystko to zbyt małe”
    Zachęta | wejście od ul. Burschego (schodami w dół)Zachęta | wejście od ul. Burschego (schodami w dół)
  • 13.12 (SOB) 12:15
    Oglądamy razem wystawę!
    Oprowadzanie dla osób, dla których polski nie jest pierwszym językiem
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 13.12 (SOB) 15:00
    Dzikie twory
    Warsztaty z kolażu dla dorosłych towarzyszące wystawie Katarzyny Depty-Garapich „Zdziczała”
    Miejsce Projektów ZachętyMPZ
  • 13.12 (SOB) 16:00
    Ciągle zerkam kątem oka. Opowieści matek osób z niepełnosprawnościami
    Premiera publikacji
    Zachęta | sala kinowa - wejście główne (poziom –1), przez hol główny Zachęta | sala kinowa - wejście główne (poziom –1), przez hol główny
  • kobieta uprawiająca jogę w barokowym holu
    14.12 (ND) 10:45
    Joga w Zachęcie
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 14.12 (ND) 12:15
    Niedzielne oprowadzania po aktualnych wystawach
    (godz. 12:15 i 14:15)
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 14.12 (ND) 15:00
    The Metamorphosis Album – A Meeting of Past and Imagination
    Open workshop in English for adults
    Miejsce Projektów ZachętyMPZ
  • 15.12 (PN) 11:00
    MAMY czas dla sztuki
    Spotkanie dla rodziców i osób opiekującymi się małymi dziećmi w wózkach, chustach i nosidełkach
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 16.12 (WT) 17:00
    Agresja w polityce? Narutowicz 1922 | 2025
    W 103. rocznicę śmierci Gabriela Narutowicza
    Zachęta | hol głównyZachęta | hol główny
  • 16.12 (WT) 18:00
    Nie-ludzkie. Powinowactwa z wyboru
    Anita Jarzyna rozmawia z Katarzyną Deptą-Garapich na jej wystawie „Zdziczała”
    Miejsce Projektów ZachętyMPZ