Patrzeć/zobaczyć
Oprowadzenie dla dorosłych 60+ na wystawie Hege Lønne

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
brak wolnych miejsc

22

zapisy: poprzez formularz zgłoszeniowy
pomoc: , tel. 22 556 96 51
uwaga: obowiązuje ograniczona liczba miejsc
czas trwania: ok. 2 godzin

Na wystawie norweskiej artystki Hege Lønne zwrócimy uwagę przede wszystkim na dzieła przedstawiające pejzaż lub nim inspirowane. Nieczęsto zdarza się, aby rzeźba przedstawiała fragmenty pejzażu. Prace Hege Loenne mają za temat pofałdowany krajobraz nizin, pagórki, ale też wysokie góry. Inne dzieła ograniczają się do wyodrębnienia pojedynczych kamieni, skał, drzew. Ich maksymalnie uproszczona forma i  tworzywo — specjalnie spreparowany gips — noszą cechy minimalizmu. Innymi nieoczywistymi przedstawieniami pejzażu są prace wideo, w których spacerująca po lesie osoba filmowana jest przez zataczającą okrąg kamerę.

Spotkanie (na żywo) składać się będzie z dwóch części: oprowadzania po wystawie Marii Kosińskiej i części wykładowej Pejzaż nieoczywisty prowadzonej przez Barbarę Dąbrowską.

Barbara Dąbrowska historyczka sztuki, edukatorka, wieloletnia kierowniczka działu edukacji Zachęty. Od 2008 roku, po przejściu na emeryturę, prowadzi cykl spotkań o sztuce współczesnej dla seniorek i seniorów.

Maria Kosińska — historyczka sztuki, edukatorka. Od 2008 roku wraz z Barbarą Dąbrowską prowadzi cykl spotkań o sztuce współczesnej dla seniorek i seniorów.

Wydarzenie towarzyszące wystawie
 • 07.10.2021 – 09.01.2022
  Hege Lønne

  Wystawa Hege Lønne, artystki norweskiej związanej z Polską, prezentuje rzeźby, instalacje, prace wideo oraz dokumentację działań artystycznych z różnych okresów jej twórczości. Ekspozycję uzupełniają niepublikowane fotografie Warszawy — barwne slajdy z okresu transformacji lat 80. i 90. XX wieku oraz filmy animowane.

  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
 • 02.12 – 04.12.2021
  Sztuka edukacji. Przyroda i sztuka — ekosystem przyszłości
  Konferencja
  OnlineOnline
 • widok wystawy. U góry duża projekcja na której widać twarz chłopca. W dolnej częsci widać trzy osoby oglądające film oraz wiszące na ścianach dzieła sztuki. Fragment jednej ze ścian pomalowana jest na intensywny seledynowy kolor.
  05.12 (ND) 12:15
  Niedzielne oprowadzanie na żywo
  (godz. 12.15 i 13.15)
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • 05.12 (ND) 12:30
  Podróż po Japonii
  Warsztaty rodzinne
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
 • 12.12 (ND) 12:30
  Rodzinna Chanuka 2021
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta