Obudź się na sny
ZŁOTA WYSPA | Projekt Pawła Althamera | Park Praski, dawny wybieg niedźwiedzi brunatnych przy al. Solidarności

Miejski Ogród Zoologiczny im. Antoniny i Jana Żabińskich
zapisy przez formularz zgłoszeniowy na dole strony, liczba miejsc ograniczona

Brak miejsc

Podczas warsztatów Obudź się na sny zanurzymy się w świat marzeń sennych. Dowiemy się, w jaki sposób pracować ze snami, jak je czytać i odkrywać ich głębsze znaczenie. Jeden ze snów zostanie „otworzony” przez pozostałych uczestników. Wychodząc od sennej historii, przejdziemy przez powtarzające się w opowieści słowa, schematy zachowań, tematy, do pytania, które stało się impulsem do pojawienia się snu. Odkryjemy jego niepowtarzalną logikę zapisaną w poetyckim, ucieleśnionym języku wyobrażeń. 

W jaki sposób każdy z uczestników warsztatów odczyta mapę snu? Co zauważy po drodze, czego doświadczy i jakie odczytanie wniesie do kolektywnej świadomości?


Anna Nowicka jest choreografką i tancerką pracującą ze snami i ucieleśnioną wyobraźnią. Mieszka w Berlinie. Absolwentka Salzburg Experimental Academy of Dance, wydziału choreografii na HfS Ernst-Busch HZT w Berlinie oraz wydziału psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. W Polskiej Szkole Filmowej w Łodzi napisała doktorat na temat ucieleśnionej uwagi jako podstawy bycia obecnym na scenie. Jest certyfikowanym nauczycielem praktyki pracy ze snami Saphire®. Wykłada w International Institute for Dreaming and Imagery, w którym kieruje programem Dream Your World® Kids. Obecnie rozwija serię improwizowanych prac: The Opening (Otwarcie), w których pracuje ze snami widowni. www.annanowicka.com

Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
  • 15.03 (ND) 10:45
    Joga w Zachęcie
    Zachęta | Sala MatejkowskaZachęta | Sala Matejkowska
  • 15.03 (ND) 12:15
    Niedzielne oprowadzania po aktualnych wystawach
    (godz. 12:15 i 14:15)
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 15.03 (ND) 13:00
    Oczy skóry. Warsztaty ruchowe Michała Przybyły dla dorosłych 16+
    Agnieszka Mastalerz. Reszta/Remainder
    Miejsce Projektów ZachętyMPZ
  • 15.03 (ND) 16:00
    Wełna - tradycyjnie innowacyjna. Wykład Ewy Gołębiowskiej
    Spotkanie towarzyszące wystawie „Krystyna Wojtyna-Drouet. Ja dla siebie nie istnieję"
    Zachęta | sala kinowa (wejście przez wystawę)Zachęta | sala kinowa (wejście przez wystawę)
  • 17.03 (WT) 10:00
    Spotkanie warsztatowe z Karoliną Wiktor i Anetą Szymaszek dla osób z niepełnosprawnościami neurologicznymi
    Karolina Wiktor. Kartografia macierzyństwa
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 17.03 (WT) 17:30
    Filozofia w Zachęcie
    Oskar Hansen i Forma Otwarta
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 18.03 (ŚR) 11:00
    MAMY czas dla sztuki
    Spotkanie dla rodziców i osób opiekującymi się małymi dziećmi w wózkach, chustach i nosidełkach
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 18.03 (ŚR) 18:00
    Nauka tkania na ramce. Warsztaty mistrzowskie z Joanną Lohn-Zając
    Warsztat towarzyszy wystawie Krystyna Wojtyna-Drouet. Ja dla siebie nie istnieję.
    Zachęta / sala warsztatowa (wejście przez hol główny)Zachęta / sala warsztatowa (wejście przez hol główny)
  • 18.03 (ŚR) 18:00
    Teatr 21: Wichrowe Wzgórza: Współczesny Manifest Cathy (videoart) i Ciało w ciało z Marilyn (wideoperformans) 
    Zachęta | wejście od ul. Burschego (schodami w dół)Zachęta | wejście od ul. Burschego (schodami w dół)
  • 19.03 (CZW) 12:15
    Czwartkowe oprowadzania po aktualnych wystawach   
    (godz. 12:15 i 17:30)
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta
  • 19.03 (CZW) 14:00
    Wizyta studyjna w farbiarni i pracowni tkactwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
    Wydział Malarstwa ASP, Krakowskie Przedmieście 5, 00–068 WarszawaWydział Malarstwa ASP, Krakowskie Przedmieście 5, 00–068 Warszawa
  • 20.03 (PT) 12:15
    Patrzeć/Zobaczyć
    Oprowadzanie dla dorosłych 60+ po wystawie „Karolina Wiktor. Kartografia macierzyństwa”
    Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta