Dyskusja Po co nam Tillmans? towarzysząca wystawie Wolfgang Tillmans Zachęta Ermutigung

Fotografia gości na stałe w programach galerii sztuki współczesnej, jednak mało jest placówek stałych, które promują tylko fotografię. To konsekwencja dominującej w świecie sztuki tendencji, zgodnie z którą medium wykorzystywane przez artystę nie jest wyznacznikiem przynależności gatunkowej jego sztuki. Z drugiej strony, gdy ciągle jeszcze zainteresowanie fotografią ogranicza się do estetycznej strony zdjęcia/odbitki, trzeba walczyć o pełniejsze zrozumienie roli i możliwości tego medium.
„Życie fotograficzne” w Polsce poddane jest rytmowi festiwali: Kraków, Łódź, Trójmiasto, Jarosław, Bielsko-Biała, Wrocław, Warszawa… Po co nam zatem takie wystawy jak „Wolfgang Tillmans Zachęta Ermutigung”? Nawiązując do wystawy „Rodzina człowiecza” (1955) i jej ogromnego oddźwięku, pytamy, czy dzisiaj wystawa fotografii w galerii może zainspirować twórców, zmienić trendy.

W dyskusji udział biorą: Katarzyna Żebrowska (Galeria Refleksy), Karol Hordziej (Miesiąc Fotografii w Krakowie) oraz Kuba Śwircz (Fundacja Archeologia Fotografii).

sala multimedialna
wejście od ul. Burschego
wstęp wolny

Wydarzenie towarzyszące wystawie
 • 19.11.2011 – 29.01.2012
  Wolfgang Tillmans
  Zachęta Ermutigung

  Zachęta Ermutigung to pierwsza w Polsce indywidualna wystawa prac światowej sławy fotografa Wolfganga Tillmansa, przygotowana przez Kunstsammlung Nordrhein-Westfalen z Düsseldorfu we współpracy z Zachętą Narodową Galerią Sztuki. 

  Zachęta Narodowa Galeria SztukiZachęta
Nadchodzące wydarzenia
wszystkie
 • 30.11 (ŚR) 18:00
  Spotkanie z Małgorzatą Czyńską, autorką książki "Kobiety z obrazów. Polki"
  Zachęta – Narodowa Galeria SztukiZachęta