Edukacja

Warsztaty online dla grup zorganizowanych

Lato w mieście ze sztuką

  • czas trwania: 45 lub 60 min, od poniedziałku do piątku od godz. 10
  • forma zajęć: online, przez platformę Zoom (potrzebny będzie laptop z wbudowanym lub podpiętym mikrofonem, łącze Internetowe, projektor/rzutnik, głośniczki)
  • limit uczestników: do 20 osób
  • UWAGA!: na daną godzinę można zapisać tylko jedną grupę (max. 20 osób)
  • edukatorzy: Marcin Matuszewski, Kamil Niedziałek, Anna Owsiany, Zuzanna Zasacka
  • zapisy: przez formularz zgłoszeniowy na dole strony
  • informacje: informacja@zacheta.art.pl

Bohater/ka ratuje świat!

Podczas warsztatów zwiedzimy wirtualnie wystawę Co dwie sztuki to nie jedna, na której prezentowane są prace powstałe we współpracy artystów i artystek oraz ich dzieci. Część tych prac dotyczy zmieniającego się świata i tego, jak człowiek wpływa na swoje otoczenie. Czy zawsze jest to wpływ korzystny? Czy można jakoś zaradzić niekorzystnym zmianom, również klimatycznym? Inne prace na wystawie pokazują nieistniejące postaci, które zrodziły się w wyobraźni artystów i artystek.

Wspólnie obejrzymy wystawę i spróbujemy stworzyć superbohaterów i superbohaterki – wymyślone przez nas postaci mające w sobie moc, która pomoże uratować świat!

potrzebne materiały: kartki do rysowania, kredki lub flamastry

Sztuka w mieście

Na wystawach w Zachęcie dzieła sztuki często wychodzą z sal wystawowych. Czasem można je znaleźć z holu, w szatni, na klatce schodowej, czy nawet w łazience. Artyści działają również na zewnątrz – na placu Małachowskiego przed Zachętą. Od zeszłego roku stoi na nim Prosta tęcza – instalacja Marka Sobczyka, która powstała z myślą właśnie o tej przestrzeni na wystawę w 1991 roku, a rok temu została zrekonstruowana (czyli zbudowana od nowa). Podczas warsztatów omówimy przykłady działań artystów w przestrzeni publicznej, a następnie sami wymyślimy i zaprojektujemy dzieła sztuki, które mógłyby stanąć w różnych miejscach Warszawy.

potrzebne materiały: flamastry, plastelina, papier kolorowy, klej, nożyczki

Radość nowych konstrukcji

Radość nowych konstrukcji to abstrakcyjny obraz Mariana Bogusza z 1948 roku, który znajduje się w kolekcji Zachęty. Podczas warsztatów przyjrzymy się tej oraz innym pracom artysty i zastanowimy, jak zostały zrobione i co do nas mówią. Porozmawiamy także o pasji człowieka do budowania i montowania, a co za tym idzie, wielkiego sukcesu klocków jako zabawki dla dzieci. Na koniec stworzymy własne nietypowe konstrukcje.

potrzebne materiały: opakowania z recyklingu, patyczki do szaszłyków, plastelina lub masa solna, papier kolorowy, bibuła, taśma samoprzylepna, klej, nożyczki


W sytuacji tak poważnego i wielowymiarowego kryzysu działamy na miarę naszych możliwości. Zdecydowaliśmy, aby warsztaty rodzinne oraz dla szkół i nauczycieli realizować bezpłatnie w ramach projektu #ZachetaOnline. Coraz częściej słyszymy, że  nasza publiczność chciałaby wesprzeć nasze działania. Wspólnie z Zarządem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych do przekazania darowizn na konto:

Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych przy Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki
PKO BP
46 1020 1097 0000 7902 0256 9804
tytuł przelewu: „darowizna na cele statutowe – Edukacja Online”

Zebrane środki przeznaczymy na dalszy rozwój działań edukacyjnych. Upowszechniajmy wspólnie sztukę współczesną we wszystkich jej przejawach!


15/35

Formularz zgłoszeniowy

Dziękujemy. Formularz został wysłany.